Slavia - Sparta 1:1Slavia v derby Spartu zaskočila, remízu lídrovi zachránil Přikryl

14. Latka 1 : 0
74. Přikryl 1 : 1

Slibovali, že teď už to přijde. A ono to v derby přišlo! Fotbalisté Slavie byli v utkání 22. kola Gambrinus ligy velmi blízko k vítězství nad Spartou. Latkovou brankou vedli, Letenské však znovu zachránil mladík Přikryl a vyrovnal na konečných 1:1. Sparta tak znovu ztratila body v boji o titul, Slavia čeká na výhru v derby již sedm zápasů a na jaře ještě ani jednou nezvítězila.

Slávista Blažek (vlevo) se přetahuje v souboji se sparťanem Přikrylem v pražském derby.

Červenobílí vtrhli do derby s velkou vervou, jako by oni hráli o titul a ne rival. Böhm hned ve druhé minutě otřásl břevnem. Rozhodčí mu stejně odmávali ofsajd, pro lídra tabulky to však bylo velké varování.

Ukázalo se, že málo důrazné. Ve 14. minutě rozehrál Nitrianský přímý kop, Latka vyskčil nejvýš a hlavou poslal Slavii do vedení. Zaslouženě, Spatra si o takový překvapivý začátek derby sama řekla. Hosté mohli oplatit stejnou mincí. Přímý kop Krejčího našel hlavu Jarošíka, brankář Berkovec však jeho střelu parádně lapil. Stejně tak stáhl Keričův lehký oblouček.

Letenští se probudili a začali útočit  Povzbuzená Slavia však získala klid a hlasatel navíc fikaně oznámil, že Liberec v souběžně hraném utkání už vede nad Bohemkou... Když už se sparťané kombinací prosadili a Hušbauer měl vyrovnání na kopačce, byl tu znovu skvělý Berkovec, král prvního poločasu.

I po přestávce se sparťané hrnuli vpřed a mohli si jen vyčítat, proč takhle nezačali i první poločas. Sešívaným však dávalo vedení křídla a nehodlali se své senzace vzdát. Snahu rivala v pohodě otupili, a když už zdálky tvrdě pálil Hušbauer, Berkovec byl znovu na místě.

Nepohodu Sparty ilustrovalo první střídání. Trenéři poslali na hřiště uzdraveného Kadlece místo Kweukeho, naštvaný Kamerunec se však otráveně pomalu šoural z trávníku a divoká gestikulace generálního Hřebíka nebyla nic platná. Obr uraženě odešel přímo do kabiny.

Letenské znovu spasili mladíci. Krejčí po odvážné fintě trefil břevno a Přikryl z dorážky poslal balon do sítě. Dal svůj třetí gól v posledních třech kolech.

Slavia Praha – Sparta Praha 1:1 (1:0)
Branky: 14. Latka - 74. Přikryl. Rozhodčí: M. Paták - Zlámal, Moláček. ŽK: Blažek (Sl.). Diváci: 16 516.
Slavia: Berkovec - Dostál, Latka, Hubáček, Čonka – Cicman - Nitrianský, Petrák (68. Milutinovič), Jarolím, Blažek (88. Trubila) - Böhm (79. Pospěch). Trenér Martin Poustka.
Sparta: Vaclík - Holek, J. Brabec, Jarošík, Pamič - Hušbauer - Přikryl, Kerič (85. Grajciar), Matějovský, Krejčí - Kweuke (67. Kadlec). Trenér Martin Hašek.