Liberec - Bohemians 1905 3:0Klokani nepředstavovali pro rozjetý Liberec problém

17. Gebre Selassie 1 : 0
53. Bosančič 2 : 0
76. Nezmar 3 : 0

Fotbalisté Liberce zvítězili doma nad Bohemians 1905 3:0 a využili zaváhání Sparty v derby se Slavií ke snížení jejího náskoku v čele tabulky na jediný bod. Výhru Slovanu přinesly góly Theodora Gebre Selassieho, Miloše Bosančiče a Jana Nezmara. Bohemians nevyhráli už třináct utkání v řadě.

Theo Gebre Selassie z Liberce se raduje z prvního gólu utkání proti Bohemians 1905.

Liberec začal podle očekávání aktivně a od úvodních minut hosty zatlačil do defenzivy. Do první velké šance se po Jindřiškově hrubce dostal Šural, ale zblízka napálil míč jen do brankáře Sňozíka. Krátce nato vystřelil těsně vedle Štajner a podobně se vedlo i Rilkemu.

V 17. minutě už se ale domácí radovali. Po Štajnerově rohu se k hlavičce prodral Nezmar, míč se od Šurala odrazil k volnému Gebre Selassiemu a reprezentační bek propálil na brankové čáře stojícího Žižku. Oslavil tak svůj 100. ligový start, zároveň se prosadil už popáté v sezoně, což z něj dělá nejlepšího kanonýra mezi obránci.

Po vstřeleném gólu ale jakoby Liberec přestal hrát a přenechal iniciativu hostům. A mohl na to doplatit. Brankář Bičík vyrazil centrovaný míč jen ke kopačkám Budínského, který se snažil lobem srovnat, ale Bičík stihl zasáhnout a zažehnat nebezpečí.

Trenér Bohemians Weber už v první půli dvakrát střídal, ale ani příchod Krajáka a Hartiga kýžené vyrovnání nepřinesl. Naopak krátce po změně stran zatáhl středem hřiště míč Bosančič, 25 metrů od branky napřáhl a trefil se přesně k tyči Sňozíkovy branky.

Dvoubrankové vedení dalo domácím klid, který mohl narušit Hartig, ale po Budínského přihrávce promáchl, a tím sebral zřejmě poslední šanci hostů na zvrat.

Liberec si náskok bez potíží hlídal, navíc třetí gól přidal po dalším Štajnerově rohu Nezmar. Pro bývalého útočníka staženého do obrany to byl už 80. gól v české lize. Bohemians tak počtvrté za sebou venku inkasovali minimálně tři branky.

Liberec - Bohemians 1905 3:0
Branky: 17. Gebre Selassie, 53. Bosančič, 76. Nezmar. Rozhodčí: Adámek - Chytil, Slavík. ŽK: Rilke, Rabušic - Lukáš, Moravec. Diváci: 5508. Poločas 1:0.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Breznaník - Šural, Vácha, Bosančič (78. Liška), Rilke (74. Ndemen) - Štajner - Rabušic (84. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka (36. Kraják) - Moravec, Budínský, Abraham, Borek (82. Kaufman), Bartek - Vyhnal (26. Hartig). Trenér: Weber.