Žižkov - Jablonec 4:2Žižkov porazil Jablonec a jeho naděje na záchranu ještě žije

Fotbalistům Žižkova přece jen svitla naděje na ligovou záchranu. V duelu 22. kola totiž po divoké přestřelce porazili favorizovaný Jablonec 4:2 a znovu dýchají. Bylo to vůbec poprvé, co se pod vedením trenéra Nádvorníka radovala Viktorka z výhry. Díky vítězství stáhla manko na Ostravu na čtyři body, na Olomouc pak ztrácí bodů šest, neboť Hanáci sice v Teplicích dobře začali, ale nakonec 1:3 prohráli. Tečku za celým kolem udělá pondělní duel Plzně s Č. Budějovicemi.

Žižkovští hráči Michal Kropík, Vladan Milosavljev a autor gólu Matej Sivrič (odleva) se radují z třetí terefy v jablonecké síti.

Překvapivý bodový import z Plzně prohazardovala Olomouc v minulém kole doma s Libercem, takže chce pro změnu vyrabovat teplická Stínadla. Svůj plán začala naplňovat už po půlhodině, kdy ji po nenápadné akci dostal do vedení Navrátil. Přitom první velkou šanci měli domácí, ale Jindráček trefil jen břevno.

Radovi svěřenci se probrali až po přestávce, kdy přece jen přidali a během pěti minut skóre otočili. Po hodině hry zásluhou Rosy vyrovnali, vzápětí vstřelil šokovaným Hanákům Vachoušek druhou branku. Olomouc se pokoušela o vyrovnání, riskovala a v poslední minutě inkasovala třetí úder.

Přestřelka na Žižkově

Duel na Žižkově, v němž domácí hrali o naději na ligové přežití, začal divokou přestřelkou. Už po čtyřech minutách totiž dostal Jablonec do vedení Piták, jenže hned po rozehrání Viktoria vyrovnala, takže se začínalo nanovo.

Domácím pochopitelně rychlé vyrovnání psychicky pomohlo, takže po necelé čtvrthodině skóre otočili. Zábojník vyrobil neskutečnou minelu a Bálek ji potrestal. A aby ran dopadajících na Jablonec nebylo málo, ve 20. min. přišel další úder. Kiksu se pro změnu dopustil brankář Špit, který vyběhl daleko za šestnáctku a Sivrič ho potrestal.

Dvougólové vedení Pražany uklidnilo, takže dovedli zápas do vítězného konce a poprvé se pod vedením trenéra Nádvorníka radovali ze zisku tří bodů. A nic na tom nezměnila ani trefa Třešňáka osm minut před koncem, která výsledek jen korigovala. Naopak Sivrič v nastaveném  čase výhru pečetil.

Středočeši propadli na celé čáře

Hradec už nutně potřeboval zabrat a proti Mladé Boleslavi se mu to skutečně povedlo. Střeleckou mizérii votroků trvající 343 ligových minut přerušil Štěpán, jenž získal domácím vedení. Přitom fotbalověji vypadali hosté, ale zmírali na svou bolest - žalostnou koncovku. Zahustel měl třeba za bezgólového stavu obrovskou šanci, ale neproměnil ji.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Středočeši zůstávali hodně dlužni pověsti, která je předcházela, do nějaké šance se prakticky vůbec nedostali a domácí bránu neohrozili. Není proto divu, že dostali druhý úder a po hodně bídném výkonu odjeli z Hradce Králové s prázdnou.