Žižkov - Jablonec 4:2Naděje na záchranu na Žižkově ještě žije, Viktorka poprvé od října vyhrála

4. Piták 0 : 1
5. Kotyza 1 : 1
12. Bálek 2 : 1
18. Sivrič 3 : 1
81. Třešňák 3 : 2
90. Sivrič 4 : 2

Fotbalisté posledního Žižkova porazili ve 22. kole první fotbalové ligy pátý Jablonec na svém hřišti 4:2 a poprvé od 17. října naplno bodovali. Pražané se blýskli v prvním poločase třemi trefami během čtvrthodiny. Severočeši naopak nezlomili výsledkovou krizi, nevyhráli v šestém soutěžním utkání za sebou a rozplývají se jim naděje, že se z ligy dostanou do evropských pohárů.

Žižkovští hráči Michal Kropík, Vladan Milosavljev a autor gólu Matej Sivrič se radují z třetí terefy v jablonecké síti.

Pražané navázali na bezbrankovou remízu proti Teplicím z minulého týdne a po šesti zápasech si připsali také vůbec první vítězství pod trenérem Romanem Nádvorníkem. Žižkov, který Jablonci vrátil podzimní porážku 1:3, však ztrácí na nesestupové příčky dál šest bodů.

Hosté z Jablonce přitom do utkání vstoupili výborně: Piták si už ve čtvrté minutě přesnou střelou k tyči připsal pátý zásah v sezoně. Severočeši po 245 minutách přerušili střeleckou nemohoucnost, ale z vedení se radovali jen minutu. Domácí odpověděli hned z následující akce, když Kotyza z malého vápna nadvakrát šťastně prostřelil brankáře Špita.

Žižkov ve dvanácté minutě navíc utkání otočil. Zábojníkovu hrubku potrestal Bálek a bez problémů zakončil do opuštěné branky. Za dalších šest minut Sivrič přehodil váhajícího brankáře Špita a Žižkov tak poprvé v sezoně vstřelil v jednom zápase tři branky. Jablonečtí vypadali otřeseně, často chybovali a prohrávali osobní souboje. Domácí naopak zahrozili dalšími pokusy Hílka a Sivriče.

Jablonci nepomohlo vzepětí ve druhém poločase a domácí kontrolovali svůj náskok. Hosté však zdramatizovali duel devět minut před koncem, když Lafatovu střelu dorazil za Kolářova záda střídající Třešňák. Vyrovnat dokonce mohl Kovařík, ale domácí gólman tentokrát podržel svůj tým výborným zákrokem. V poslední minutě pak pojistil výhru Žižkova svým druhým zásahem v utkání Sivrič, se třemi brankami nejlepší střelec Viktorie v sezoně.

Viktoria Žižkov - Jablonec 4:2
Branky: 18. a 90. Sivrič, 5. Kotyza, 12. Bálek - 4. Piták, 81. Třešňák. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Urban. ŽK: Sivrič, Šťastný, Bálek, Kolář - Hílek - Piták, Zábojník, Loučka, Třešňák. Diváci: 1342. Poločas 3:1.
Žižkov: Kolář - Slodowy, Kiidron, Kropík, Šťastný (79. Tusjak) - Sivrič, Kotyza, Sloboda, Hílek, Milosavljev (67. Kalod) - Bálek (87. Jurčo). Trenér: Nádvorník.
Jablonec: Špit - Štochl (46. Eliáš), Pavlík, Zábojník, Jablonský (37. Třešňák) - Kopic, Loučka, Piták, Vaněk (63. Jarolím), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.