Hradec - Ml.Boleslav 2:0Votroci po 343 minutách dali gól a zdolali Boleslav

36. Štěpán 1 : 0
89. Dvořák 2 : 0

Fotbalisté Hradce Králové ve 22. kole první ligy porazili Mladou Boleslav 2:0 a hodně si pomohli v boji o udržení v nejvyšší soutěži. Východočeši dnes prolomili střelecké trápení a po 343 minutách se radovali ze vstřelené branky, o níž se postaral Štěpán. Triumf Hradce v závěru pojistil Dvořák. Hradec má už dvanáctibodový náskok na předposlední Ostravu. Boleslav v lize čeká na výhru už tři zápasy a nepolepší si ze čtvrtého místa.

Boleslav se musela obejít bez kapitána a také hradeckého rodáka Kuliče a absence distancovaného útočníka byla na hře hostů znát. Středočeši byli v útoku neškodní, ale stejně si dlouho počínalo také domácí mužstvo.

Hosté, jeden z aspirantů na postup do evropských pohárů, byli velmi nepřesní. Především útočník Mareš zkazil několik slibně rozjetých akcí. Jenže ani Hradec nebyl nebezpečný. Znovu se ukazovalo, jak týmu schází zraněný kapitán Fischer. Hradci tak nakonec pomohla až chyba hostujícího hráče. Pravý bek Kalina se ve 36. minutě nechal přetlačit útočníkem Štěpánem, který technickou střelou získal domácím vedení a ukončil jejich střeleckou mizérii.

Druhá půle byla už rušnější. V domácím mužstvu byl stále nebezpečný Štěpán, který odehrál nejlepší zápas na jaře. Po jeho centru málem skóroval Janoušek, na druhé straně se neprosadil jarní kanonýr Kúdela. Boleslavi nepomohlo, ani když se na hrot vysunul dvoumetrový stoper Rolko, další hradecký patriot v hostujícím týmu. Naopak na druhé straně se prosadili dva střídající hráči: Malinský nahrál Dvořákovi, který definitivně rozhodl svým šestým letošním gólem. Hradec po skalpu Sparty doma na jaře porazil i druhého favorita.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:0
Branky: 36. Štěpán, 89. Dvořák. Rozhodčí: Jílek - Mencl, Makovička. ŽK: Šisler, Fukal, Černý - Janíček, Fillo, Ščuk, Kalina. Diváci: 3982. Poločas 1:0.
Hradec: Lindr - Hochmeister, Fukal, Plašil - Holeš, Janoušek, Šisler, Poděbradský - Černý (83. Dvořák), Štěpán (78. Malinský), Zelený (90. Voltr). Trenér: Kotal.
Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Rolko, Šírl - Kúdela, Ščuk (79. Brunclík) - Zahustel, Mareš, Fillo (60. Štohanzl) - Chramosta (62. Bořil). Trenér: Koubek.