Liberec po kolapsu Sparty vede fotbalovou ligu

Vlády se ujímá Liberec. Fotbalová Gambrinus liga má po 23. kole nového lídra! Severočeši využili kolapsu Sparty. Ta šokovala své fandy. Spoustu šancí v utkání s Příbramí pozahazovala, nakonec podlehla 0:2 a po nedělní večerní výhře Liberce nad Duklou 2:1 se její nejtěsnější možný náskok proměnil v dvoubodové manko.

Liberecký Emil Rilke (v modrém) pálí, brání mu Ondřej Vrzal z Dukly.

Liberec udeřil hned zkraje utkání. Rilke se trefil a důrazně vzkázal na Letnou, že se pořadí určitě měnit bude. Na postup do čela by Slovanu stačila i remíza, ale Štajner a spol. vedení ještě navýšili. Dukla jen korigovala a utrpěla vůbec první jarní porážku. Navíc na vlastním hřišti.

Vedoucí dva celky tabulky se spolu střetnou v příštím kole - v sobotu v 19 hodin v Liberci.

Sparta měla nad Příbramí herně navrch, ale góly dávali jen hosté a byli odměněni za svůj vcelku sympatický výkon třemi body. První historickou výhru Středočechů na Letné vystříleli Martin Šlapák a Zdeněk Koukal.

„Hřebík ven!" znělo zlostně z tribun na adresu generálního sportovního manažera Sparty.

Výhru Jablonce v první nedělní bitvě zařídil David Lafata. Vyhlášený ostrostřelec tak proti Slovácku přerušil sérii tří zápasů bez gólu. Byl to jeho 21. zásah sezóny. Jablonec díky němu může nadále živit alespoň teoretickou naději, že do pohárové Evropy pronikne přes ligu

Slovácko přitom vstoupilo do zápasu aktivněji, s přibývajícím časem ale hrozili převážně Severočeši. Největší šanci první půle měl Beneš, který hlavičkoval do tyče. V 72. minutě se Lafata dostal k odraženému balonu před šestnáctkou soupeře, obešel dva protihráče a ze strany trefil ke vzdálenější tyči – 1:0.

Teplice v Boleslavi prodloužily sérii utkání bez prohry na šest. Na konci první půle je do vedení poslal Rosa z pokutového kopu za Kuličův faul na Vůcha a těsný náskok ubránili i bez vyloučeného Zoubeleho. Boleslavská produktivita byla opět zoufalá.

Už v 10. minutě zařídil Klesnil vítězství o záchranu bojující Olomouce. Slávistická série tří zápasů bez prohry pod novým koučem Martinem Poustkou skončila.

České Budějovice v záchranářském duelu v závěru urvaly vítězství nad Hradcem Králové, Otepka se trefil z penalty ve třetí minutě nastavení.