Sparta - Příbram 0:2Šokující sparťanský apríl, Příbram v lize poprvé dobyla Letnou

38. Šlapák 0 : 1
63. Koukal 0 : 2

Mistrovský titul je zřejmě nezajímá. Fotbalisté Sparty spáchali ještě před očekávaným šlágrem jara v Liberci harakiri a v duelu 23. ligového kola doma podlehli Příbrami 0:2. Není to Apríl, Středočeši v lize poprvé dobyli Letnou a Spartu to může stát vedení v tabulce. Na Liberec mají k dobru dál pouze jediný bod, a pokud Slovan večer nezaváhá na Dukle, stane se novým lídrem soutěže.

Příbramská radost na Letné.

Celé jaro trápí Spartu mdlé začátky zápasů. Proti Příbrami se to asi rozhodla změnit. Matějovský již v 19. sekundě nabídl šanci Přikrylovi, mladý střelec však rekordně rychlým gólem pohrdl a ztroskotal na brankáři. Ve 3. minutě pak Matějovský nabídl ještě větší šanci Kweukemu, ten však hanebně posunul míč jen do náručí Hrušky.

Také Příbram vystrčila růžky, gólmana Vaclíka rozhodil kontakt s Krbečkem, zdálky pak nebezpečně pálil T. Pilík. Jinak ovšem měli hosté bez Hejdy v obraně průchoďák a zahrávali si. Krejčí trefil tyč, po gólu volaly i další šance Kweukeho a Přikryla. To všechno domácí stihli za necelou půlhodinu.

Aby nás to nemrzelo, zasýčkoval nejeden letenský příznivec při pohledu na spalování šancí ve velkém. Tím spíše, že i Příbram se hnala bez bázně dopředu a dokázala zahrozit. A ve 38. minutě také Spartu zmrazila. Pleško odcentroval a Šlapák jemně štrejchl balon do sítě. Prohrát poločas po takovém průběhu, to je velké umění...

Pražanům najednou začal čas ubíhat strašně rychle. Navíc když Kweuke v úvodu druhé půle během jediné minuty zazdil další dvě tutovky.

To však zdaleka nebyl sparťanskému propadáku konec. Kušnír přestal ve vlastním vápně hrát a Koukal v 63. minutě laskominou nepohrdl – do odkryté branky pohodlně zvýšil na 0:2!

To už bylo na pocuchané sebevědomí sparťanů příliš. Po druhém inkasovaném gólu sedl na jejich kopačky zmar a jako v mrákotách se protrápili k hořkému konci. Vytvořili si sice šancí na tři zápasy, v bitvě o titul však prošustrovali další tři body.

Sparta Praha – 1. FK Příbram 0:2 (0:1)
Branky: 38. Šlapák, 63. Koukal. Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Gallo. ŽK: Holek - Divíšek, Koukal, Pleško, J. Krejčí. Diváci: 8106.
Sparta: Vaclík - Kušnír (75. Kadlec), J. Brabec, Jarošík, Pamič (68. Kerič) – Holek - Přikryl, Hušbauer, Matějovský, Krejčí - Kweuke. Trenér Martin Hašek.
Příbram: Hruška – M. Štochl, J. Krejčí, Mišun, Divíšek - Mareš (84. Papšys), Koukal, T. Pilík, Pleško (82. P. Pilík) - Šlapák (90. Bernardo), Krbeček. Trenér David Varvruška.