Olomouc - Slavia 1:0Sigma zdolala Slavii a je zase kousek blíže k záchraně

10. Klesnil 1 : 0

Petr MarekPrávo

Trenér olomoucké Sigmy Petr Uličný postavil proti Slavii na hrot útoku od začátku náhradníka Klesnila a ten se mu odvděčil gólem, který znamenal důležité tři body. Hanáci se tak zase posunuli o kousek blíže k záchraně.

Od začátku ovšem byla překvapivě aktivnější Slavia, ale do šancí se nedostávala a toho Sigma využila. V 10. minutě po přímém kopu Schulmeistera nejprve Klesnilovu ránu vyrazil gólman Berkovec, ale na dorážku stejného hráče už reagovat nestačil a domácí vedli.

Místo uklidnění však přišly nepochopitelné chyby, po kterých mohlo být takřka vzápětí srovnáno. Zlámal ale vychytal Blažka a poté ho zachránila tyč po střele Nitrianského, který stejně jako Klesnil mohl odražený míč vrátit do sítě, ale napálil ho vysoko nad bránu. Obrana Hanáků byla i poté děravá, avšak Slavii vázla finální přihrávka a tak toho využít nedokázala. Až ve 38. minutě předvedla parádní akci, na jejímž konci byl nesmírně agilní Blažek, Zlámala však podruhé spasila tyč a tak do kabin odcházeli spokojenější domácí.

Ti mohli vedení potvrdit hned po přestávce, ale Podaný ve vyložené pozici trefil jen boční síť. O pět minut později zase Rossi hlavou z blízka minul. Sigma dál tlačila, dobře kombinovala a vytvářela si i další střelecké příležitosti. Ránu Pospíšila z dálky a Podaného hlavičku z blízka ale pozorný Berkovec kryl. Tutovku pak ještě zazdil Klesnil, když na malém vápně minul přesnou přihrávku Ordoše. Hanáci navíc zpřesnili i defenzivu a tak Slavii ve druhé půli prakticky k ničemu nepustili.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 1:0
Branky: 10. Klesnil. Rozhodčí R. Hrubeš, žluté karty: Janotka, Podaný, Ordoš - Nitrianský, Blažek, 5283 diváků, poločas 1:0.
Olomouc: Zlámal – Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek – Schulmeister (90. Dreksa), Pospíšil, Ordoš, Rossi, Podaný (75. Varadi) – Klesnil (89. Hála).
Slavia: Berkovec – Dostál, Latka (46. Milutinovič), Hubáček, Čonka (29. Trubila) – Cicman, Petrák, Nitrianský, Jarolím, Blažek – Böhm (65. Škoda).