Budějovice - Hradec 1:0Otepka zajistil Jihočechům v závěru z penalty výhru nad Hradcem

93. Otepka (penalta) 1 : 0

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Fotbalisté Českých Budějovic porazili ve 23. kole první ligy Hradec Králové 1:0. Důležité tři body v boji o záchranu zajistil Jihočechům ve třetí minutě nastavení z penalty Rudolf Otepka. Dynamo vstřelilo proti "Votrokům" první gól od jejich návratu do nejvyšší soutěže a protáhlo domácí sérii bez porážky na devět duelů.

Do utkání přitom lépe vkročil Hradec, který hlavně v úvodních minutách působil sebevědomějším dojmem. Ovšem ve finální fázi hostujícím hráčům chyběla větší přesnost.

Domácí se sice do tempa dostávali pomaleji, ale některé jejich akce působily nebezpečně. Především Klesa ve 21. minutě mohl skórovat. Záložník Dynama využil zaváhání mezi stoperem Hochmeisterem a brankářem Koubkem, dostal se k míči a z pravé strany stál před prázdnou brankou. Z úhlu však netrefil, jeho pokus skončil těsně vedle vzdálenější tyče.

Tato akce jako by domácí lehce povzbudila, ale k velkému ofenzivnímu náporu nevedla. Otepkova rána z 27. minuty mířila nad břevno. České Budějovice si pak ještě do přestávky jednou samy zkomplikovaly situaci, když Machovcovu zpětnou přihrávku s obtížemi zlikvidoval Daněk.

Druhou část začali Jihočeši aktivně, v 56. minutě dokonce záložník Klesa překonal Koubka, ovšem skóroval z ofsajdu. Vzápětí zase pálil pohotově Řezníček, hostující brankář ale míč vyrazil.

České Budějovice se ve druhé části nastěhovaly na polovinu soupeře, ale trápily se ve finální fázi. Když už Otepka vymyslel a realizoval hezkou přihrávku na Javorka, domácí záložník míč netrefil ideálně. Hosté se snažili soustředit na brejky, ale ty dokázali včas likvidovat českobudějovičtí stopeři Lengyel s Řepkou.

Utkání už plynulo k bezgólové remíze, když v nastaveném čase Rýdel v pokutovém území trefil ruku Janouška. Rozhodčí Paták nařídil penaltu, ze které Otepka střelou k tyči rozhodl.

Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 90.+3 Otepka z pen. Rozhodčí: Paták - Vysloužil, Peřina. ŽK: Krajčík - Malinský, Zelený, Šisler. Diváci: 2614.
České Budějovice: Daněk - Krajčík, Lengyel, Řepka, Machovec - Klesa, Javorek, Otepka, Rýdel, Sandro (72. Hudson) - Řezníček (85. Němec). Trenér: Cipro.
Hradec Králové: Koubek - Plašil, Hochmeister, Poděbradský - Holeš, Janoušek, Šisler, Mrázek (61. P. Dvořák) - Černý, Štěpán (90. Jedunov), Malinský (68. Zelený). Trenér: Kotal.