Jubilant Řepka slavil výhru, Olomouc uspěla v Boleslavi, zoufalí klokani padli

Další z dlouhého seriálu pražských derby byl dalším krachem fotbalistů Bohemians 1905, jimž už zcela reálně hrozí sestup. V dnešním utkání 24. kola Gambrinus ligy prohráli klokani na Dukle 0:2. Teplice zase na domácím stadiónu podlehly Českým Budějovicím 0:1. Bohatý ligový pátek uzavřel duel mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí, Hanáci zvítězili 3:2. Vítězný gól vstřelil Hála.

Ivan Lietava z Dukly (druhý zleva) se raduje se spoluhráči z prvního gólu do sítě klokanů.

Zoufalá série klokanů neskončila ani na Julsice a náskok pouhých pěti bodů na předposlední Ostravu je nenechává v klidu. Tím spíše, že fotbalisté Bohemians 1905 po porážce na Dukle čekají na výhru již dlouhých patnáct kol a z posledních 12 zápasů vytěžili jediný bodík...

I malé derby na Julisce ukázalo, že Dukla je naopak za vodou. V posledním kole ji sice Liberec připravil o jarní neporazitelnost, z posledních osmi zápasů ovšem prohrála pouze jediný. Když Lietava pět minut před přestávkou otevřel skóre, bylo prakticky jasno, protože otočit zápas je pro klokany za dané konstelace neřešitelný problém.

Jejich bývalý hráč Pavel Hašek navíc ve druhé půli trefil krásný volej a zvýšil na 2:0. Hostům je třeba připsat k dobru, že ani pak zápas nezabalili a po rohu trefili tyč. To jen dokreslilo, že jejich kalvárii provází také kus smůly. I proto je pro ně hrozba sestupu čím dál tím větší.

Řepka vítězně na metě 300

Na Stínadlech se utkali soupeři, kteří měli jeden shodný rys. Jak domácí Teplice, tak hostující České Budějovice zatím na jaře prohrály jediný zápas – s Plzní. Jihočeši se hodně zvedli s příchodem Tomáše Řepky, který si v Teplicích zapsal svůj 300. ligový zápas. Ten měl zvláštní příchuť i pro Františka Cipra, budějovický trenér v letech 2001 a 2002 vedl Teplice.

Poslední čtyři ligové vzájemné zápasy skončily remízou, ale tentokrát se potvrdilo, že Jihočeši rychle pádí za ligovou záchranou. Minutu před přestávkou se trefil Brazilec Sandro. Jak se později ukázalo, byl to jediný gól utkání. Jihočeši odskočili Baníku již na jedenáct bodů, a tak si Řepka mohl svůj jubilejní zápas náležitě vychutnat.

Navíc se stal malý zázrak. Budějovičtí se z výhry na hřišti soupeře radují po 27 duelech a poprvé od 5. května 2010, kdy stejným poměrem vyhráli v Mladé Boleslavi.

Sigma nastřílela Boleslavi tři góly

Olomouc šla v Mladé Boleslavi do vedení ve 34. minutě. Miller sice vyrazil střelu Navrátila, ale k balónu se dostal Pospíšil, který pohodlně otevřel skóre zápasu. Středočechům se ale podařilo bleskově vyrovnat. V následující minutě Mareš zpracoval Štohanzlovu přihrávku a propálil Zlámala v bráně Hanáků.

Do vedení šli domácí ve druhé půli. Chramosta poslal míč do náběhu Štohanzlovi, který prostřelil gólmana Olomouce mezi nohy. Ale i Sigmě se podařila rychlá odpověď. Míč ze standardní situace poslal Schulmeister k Pospíšilovi, který vstřelil druhou branku zápase. O zisku tří bodů pro Olomouc rozhodl střídající Hála, jehož centr skončil až za Millerovými zády.