Sparta se vrátila do čela ligy, v bitvě o titul zvládla šlágr jara v Liberci

Fotbalová Gambrinus liga si vychutnala velký šlágr 24. kola Gambrinus ligy. Vedoucí Slovan Liberec hostil u Nisy druhou Spartu a dlouho očekávaný duel by měl výraznou měrou napovědět o mistrovském titulu. Sparta vyhrála 3:1 a vrátila se tak do čela tabulky. Na Slovan má ovšem jen bod k dobru. Odpoledne byla k vidění velká kanonáda. Spartu na Letné minulý týden skalpovali, teď fotbalisté Příbrami doma přestříleli Jablonec 4:3. Za poražené se dvakrát trefil Lafata a 23 góly v sezóně vytvořil český rekord.

Autor dvou gólů Ladislav Krejčí jásá, poslal Spartu zpátky do čela ligy.

Když Liberec na podzim vyhrál 3:0 na Letné, na titul ještě zdaleka nepomýšlel. Jenže před jarní odvetou byl Slovan novým lídrem soutěže. Na Spartu měl k dobru dva body, a pokud by ji porazil i doma, pětibodový trhák už by Haškův tým v posledních šesti kolech těžko doháněl... Letenští ovšem zápas zvládli mnohem lépe a vrátili se do čela tabulky.

Liberecký stadión u Nisy byl poprvé v historii vyprodán. V týdnu před zápasem bylo stejně tak jasné, že protagonisté velké bitvy se musejí vyrovnat s hodně rozbitým trávníkem. V sobotu navíc pod Ještědem sněžilo, což terénu nepřidalo.

Pár úvodních minut patřilo Spartě, brzy se však potvrdilo, že Slovan je na tom kombinačně lépe a začal soupeře přehrávat. Do vedení však šli hosté. Krejčí ve 33. minutě centroval do vápna, kde chtěl míč odkopnout Fleišman. Liberecký bek však přihrál pouze Hušbauerovi, který osvědčil svou vynikající kopací techniku a střelou k tyči překonal Bičíka. Do kabin tak odešli hosté s vedením 1:0.

Druhý poločas byl mnohem dramatičtější. Krejčí z přímého kopu poslal sparťany do dvoubrankového vedení, ale střídající Šural o dvě minutky později snížil. Klíčovou hrubku ovšem spáchal zkušený liberecký stoper Nezmar, do brejku se znovu dostal Krejčí a s přehledem zvýšil na 1:3.

Příbram přestřílela Jablonec, Lafata překonal rekord

Výhra na Spartě Středočechy nažhavila a troufali si i na Jablonec, na který v tabulce ztráceli pouze bod. U Litavky byla k vidění velká kanonáda! Na Krbečkův gól záhy odpověděl Kopic, Příbram však šla brzy znovu do vedení – Šlapák se trefil již ve čtvrtém zápase v řadě.

Po přestávce padlo branek ještě víc. Domácí dvakrát vedli o dvě branky, Lafata dvakrát snížil. A to znamená, že jablonecký kanonýr zaznamenal v sezóně již 23 gólů, což je rekord české ligy. Lafata o jednu trefu překonal Druláka s Lokvencem.

V závěru byl nejdříve vyloučen příbramský Pleško, po něm i jablonecký Novák. Stav 4:3 se už nezměnil, a tak se Příbram vyhoupla již na pátou příčku a bodově se dotáhla na Mladou Boleslav!

Příbram - Jablonec 4:3on-line
Branky: 7. Krbeček, 20. Šlapák, 46. Pleško, 61. T. Pilík - 9. Kopic, 53. z pen. a 72. Lafata
Liberec - Sparta 1:3on-line
Branky: 75. Šural - 33. Hušbauer, 73. a 80. Krejčí