Plzeň porazila Slovácko a pronásleduje Spartu s Libercem, Baník zabral v Hradci Králové

Obhájce titulu cítí velkou šanci. Fotbalisté Plzně porazili v nedělním duelu 24. kola Gambrinus ligy Slovácko 1:0 a přiblížili se na čtyři body k vedoucí Spartě a na tři ke druhému Liberci. Vítezný gól dal Bakoš. Baník Ostrava v Hradci Králové podstoupil další záchranářskou bitvu o naději. Úspěšně, Greguš proměnil penaltu, Baník vyhrál 1:0 a na čtrnácté Bohemians ztrácí už jen dva body.

Radost střelce gólu Marka Bakoše z Plzně (vlevo) s Františkem Ševinským.

Sledovali sobotní bitvu s Libercem se Spartou a přáli si, aby dosud vedoucí Slovan nevyhrál. Pro fotbalisty Plzně by asi bývala nejlepší remíza, ale také výhra 3:1 Letenských jim zapadá do plánů na mistrovskou obhajobu.

Viktoria hraje v Liberci v posledním kole, a tak je stále vážně ve hře. Pochopitelně i díky tomu, že v neděli porazila Slovácko. Domácí byli jasnými favority, neprohráli sedm předchozích vzájemných duelů. Hodně jim nahrálo, že Bakoš již v 10. minutě otevřel hlavou skóre. A byla to trefa vítězná, žádná smršť se nekonala a další gól už nepadl.

Ostravský Baník vytasil v bitvě o záchranu nečekaného žolíka. Trenér brankářů Vít Baránek (37) sám oblékl gólmanský dres a nastoupil v Hradci Králové. Nejen to, při svém velkém comebacku vychytal čisté konto a slavil výhru 1:0.

O vítěznou trefu se již v 15. minutě postaral z penalty Greguš. Ostrava tak ukončila sérii pěti porážek v posledních soutěžních zápasech za sebou a nový kouč Radoslav Látal se dočkal první výhry. Baník se přiblížil tápající Bohemce již na dva body.

Desátému Hradci se nedaří. V pěti z posledních šesti zápasů nedal gól, navíc porazil Baník jen v jednom z posledních čtrnácti zápasů.