Slavia - Žižkov 2:0Slavia na jaře poprvé vyhrála, poslední Žižkov položil vlastní gól

58. Bartl (vlastní) 1 : 0
76. Jarolím 2 : 0

Teprve v osmém jarním zápase se fotbalisté Slavie dočkali prvního vítězství. V dohrávce 24. kola Gambrinus ligy porazili poslední Žižkov 2:0 a na předposlední Ostravu si tak udrželi bezpečný desetibodový náskok. Viktoria naopak ukončila třízápasovou sérii bez porážky a na záchranu dál ztrácí šest bodů. Do té doby vyrovnaný zápas rozhodl vlastní gól žižkovského Bartla, druhý přidal Jarolím.

Radost fotbalistů Slavie

Viktorka na podzim ukopala nuzných sedm bodů, z toho tři získala při premiéře Františka Straky na lavičce Slavie. Na velikonoční pondělí měl Žižkov spadeno i na jeho nástupce Martina Poustku. Tím spíše, že v minulém kole v Edenu porazil Bohemku, z posledních tří kol tak vydoloval stejný počet bodů jako za celý podzim a jistá naděje na záchranu mu tak znovu svitla.

V klidu rozhodně nejsou ani sešívaní. Zraněními a tresty oslabený tým nastupoval do zápasu se sedmibodovým náskokem na předposlední Baník, a tak mu bylo moc dobře jasné, že pokud Žižkov neporazí, může si zadělat na problémy až do konce ligy...

Hosté v úvodu potvrdili, že mají mužstvo naladěné především na rychlé brejky. Živější a lépe kombinující slávisté si ovšem brzy vynutili převahu. První šanci měl exžižkovský Böhm, střela Jarolíma pak byla gólová, ale brankář Kolář skvěle zasáhl. Viktoriáni hodně faulovali a za půlhodinku nasbírali hned čtyři žluté karty.

Stačila jim však chvilka, Sivrič vykoupal slávistické obránce a v tutové šanci přestřelil. Domácí pak v závěru první půle tlačili, víc než Cicmanovu hlavičku vedle však nevyprodukovali.

V nástupu do druhé půle viktoriáni zase ukázali, že dovedou být nebezpeční. Bálkova šance Berkovce pěkně vyděsila, Slodowy pak za němého přihlížení gólmana dokonce trefil z přímého kopu spojnici břevna a tyče!

A tak nakonec museli neproduktivní Slavii pomoci hosté sami. Mazák Vlček odcentroval před branku a nešťastník Bartl poslal balon rovnou do vlastní sítě. Žižkov to nezabalil a vytvořil si další šance. Pro branku soupeře byl nebezpečnější než soupeř, vlastní gól ho však přišel draho. Druhou branku Slavie pak přidal z úhlu kapitán Jarolím a bylo jasno.

V poslední minutě nastoupil na hřiště k ligovému debutu mladý Daniel Veselý, vnuk legendárního slávisty Františka Veselého. K vidění bylo celkem deset žlutých karet.

Sešívaní se dočkali tří bodů po deseti kolech bez výhry poprvé od 6. listopadu, kdy porazili Plzeň 2:1.

Slavia Praha – Viktoria Žižkov 2:0 (0:0)
Branky: 58. vlastní Bartl, 76. Jarolím. Rozhodčí: Kocourek - Pelikán, Ubias. ŽK: Petrák, Dostál, Latka - Hílek, Milosavljev, Kotyza, Slodowy, Kolář, Nakamura, Sivrič. Diváci: 3986.
Slavia: Berkovec - Dostál, Latka (90. Latka), Hubáček, Trubila - Cicman, Petrák - Vlček (82. Milutinovič), Jarolím, Nitrianský - Böhm (74. Pospěch). Trenér Martin Poustka.
Žižkov: Kolář - Bartl, Kiidron, Kropík, Slodowy - Hílek - Sivrič, Valenta (85. Čermák), Kotyza, Milosavljev (59. Kalod) - Bálek (81. Nakamura). Trenér Roman Nádvorník.