Budějovice - Slavia 1:0Slavia pálila šance. A Budějovice ji v závěru krutě ztrestaly

87. Javorek 1 : 0

Fotbalisté Slavie prohráli boj o desátou příčku v tabulce v Českých Budějovicích, kde v předehrávce 25. kola Gambrinus ligy podlehli 0:1. Sešívaní sice měli herně navrch, jenže své šance spálili a v závěru navíc nezachytili protiútok domácích, z něhož skóroval Petr Javorek. Domácí tak dali pěkný dárek svému kouči Františku Ciprovi k 65. narozeninám.

Gólman Slavie Martin Berkovec chytá střelu Sandra Ferreiry z Českých Budějovic.

Jihočeši začali ofenzivně a hned v 2. minutě mohli otevřít skóre. Po Krajčíkově centru a Řezníčkově přiťuknutí posunul Javorek míč na Sandra, jehož ránu však Berkovec vyrazil. Ovšem tím jako by útočná fantazie domácího celku pro první poločas skončila.

Po zbytek první části byla o něco nebezpečnější Slavia, které přitom chyběli důležití hráči Latka s Blažkem. Oba z duelu vyřadil karetní trest.

Ani hostující tým to v první části s ofenzivní snahou příliš nepřeháněl. Přesto se Böhm v 22. minutě protáhl kolem Řepky a vystřelil, Daněk byl ale připraven.

Ještě před přestávkou se dostal do nadějnější příležitosti Vlček. Přetažený centr neodhadl Machovec, jehož míč přeskočil. Za domácím obráncem číhal právě Vlček, který střílel tvrdě k tyči, ale tam zasáhl Daněk.

V podobném stylu začala i druhá část. Tentokrát dlouhý centr propadl mezi Daňkem s Machovcem, ovšem sprintujícímu Vlčkovi k balonu kousek chyběl.

České Budějovice s přibývajícími minutami postupně ožívaly. Více se tlačily do koncovky, ovšem domácí hráči byli často nepřesní. V 66. minutě připravil Řezníček takřka ideální pozici pro Klesu, jenže jeho střela mířila pouze do středu branky, kde stál připravený Berkovec.

V 80. minutě pálil z úhlu Sandro, ale jeho pokus letěl nad břevno. O výsledku mohl nejprve rozhodnout střídající Pospěch, jenž se v 85. minutě dostal v pokutovém území k odraženému míči, ovšem České Budějovice podržel skvělým zákrokem Daněk. Vzápětí udeřilo na druhé straně. Svěží Hudson se prohnal kolem Cicmana a předložil zpětnou přihrávku Javorkovi, jenž skóroval.

Jihočeši tak darovali svému trenérovi Františku Ciprovi k jeho dnešním 65. narozeninám tři body za vítězství 1:0 a posun před Slavii na desáté místo v tabulce.

Fotbalová Gambrinus liga - předehrávka 25. kola
Č. Budějovice - Slavia 1:0 (0:0)on-line
Branka: 87. Javorek. Rozhodčí: Příhoda - Jiřík, Pospíšil. ŽK: Řepka, Otepka - Cicman, Nitrianský. Diváci: 3698.
Č. Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (72. Hudson), Rýdel, Otepka (90. Riegel), Javorek, Sandro - Řezníček (90. Brezinský). Trenér: Cipro.
Slavia: Berkovec - Dostál, Cicman, Hubáček, Trubila - Vlček (80. Veselý), Milutinovič (87. Dembélé), Jarolím, Petrák, Nitrianský - Böhm (60. Pospěch). Trenér: Poustka.