Žižkov - Plzeň 0:0Plzeň zaváhání Sparty nevzrušilo, na Žižkově také jen remizovala

Sobotní remíza vedoucí Sparty s Teplicemi byla pro fotbalisty Plzně pozvánkou do velké mistrovské hry. Tím spíše, že Vrbův tým hrál ve 25. kole Gambrinus ligy na hřišti posledního Žižkova. O to větším překvapením bylo, že mistři žádný velký zájem o další titul neprojevili. Zápas skončil překvapivou remízou 0:0, profesorský výkon favorita nemohl vést k úspěchu. Plzeň tak dál ztrácí na Spartu čtyři body.

Oba týmy se musely obejít bez karetních hříšníků. Obhájci titulu postrádali šikulu Daridu, Žižkov přišel o brejkové hráče Sivriče a Milosavljeva. Plzeň začala dost vlažně a po střele Slobody ji musel podržet brankář Pavlík. O odpověď se hned minutu poté postaral Petržela, jehož ránu do středu branky vyrazil Kolář na roh.

Hosté byli jasným favoritem, s vyjádřením herní kvality si však dávali na čas. Až po půlhodině se v první velké šanci zjevil stoper Ševinský, kanonýrské schopnosti však neprokázal. Ve 37. minutě narazil viktorián Kolář na viktoriána Koláře – žižkovský gólman včas vyběhl proti plzeňskému záložníkovi. Tou dobou se už hrálo téměř výhradně před šestnáctkou domácích, kteří pozorně bránili.

Brzy po přestávce už měla Plzeň jít do vedení, jenže Petrželovu dorážku do prázdné branky zázračně odvrátil stoper Kropík. To bylo na dlouhé minuty ze strany šampiónů všechno, naopak Čišovský si čtvrt hodiny před koncem po střele Kiidrona málem dal vlastní gól. Až v závěru měla Plzeň před Kolářovou brankou dva velké závary, gól si ale za chladný výkon nezasloužila.

Viktoria Žižkov - Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí: Jech - Santarius, Slavík. ŽK: Hílek, Kalod, Šťastný (Žižkov). Diváci: 1952.
Žižkov: Kolář - Šťastný, Kiidron, Kropík, Slodowy - Hílek - Kotyza, Sloboda, Valenta (90. Procházka), Tusjak (61. Bartl) - Kalod (83. Bálek). Trenér Roman Nádvorník.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský (83. Řezník) - Horváth, Trapp - Petržela (79. Wágner), Kolář (62. Ďuriš), Pilař - Bakoš. Trenér Pavel Vrba.