1. liga

Liberec udolal Žižkov čtyřmi góly v závěru, Baník prohrál na Dukle 1:4

20. dubna 2012 18:00 - Praha
(Aktualizováno: 20. dubna 2012 22:12)

Vedoucí Liberec se blíží titulu a po předehrávce 26. kola fotbalové Gambrinus ligy s posledním Žižkovem (4:0) jde před víkendovými dohrávkami již do čtyřbodového trháku. Situace předposledního Baníku Ostrava je čím dál tím zoufalejší a dnešní zápas na Dukle to ještě více potvrdil. Zápas, který pro něj představoval jednu z posledních nadějí, Baník prohrál 1:4.

Radek Petrášek, ČTK

Dukla zatím na jaře prohrála jediný z deseti duelů, a tak není divu, že je blízko čtvrtému místu, které za jisté konstelace může znamenat místenku do pohárové Evropy. Baník se vrátil na Julisku po dlouhých 18 letech a už po půlhodině prohrával o dvě branky. Do poločasu inkasoval potřetí a bylo po zápase, Dukla nakonec vyhrála 4:1.

Liberec si uhlídal svůj brejkbol

Ve večerním duelu hostil první Liberec poslední Žižkov a dlouho se s papírovým outsiderem trápil. Během prvního poločasu ostřelovali domácí branku ze všech stran, ovšem bez úspěchu. Až v 73. minutě se konečně trefil Breznaník a načal brankovou podívanou.

Za dalších osm minut přihrál na branku Musiolovi, pak převedl svou genialitu Štajner, jenž patičkou uvolnil Rabušice, jenž zvyšoval na 3:0. Těsně před koncem pak ještě střelu Breznaníka vyrazil hostující brankář k Fleišmanovi, který upravil na 4:0. Slovan s Viktorkou v lize osmkrát po sobě neprohrál, navíc Žižkov v Liberci ještě nikdy nezvítězil.