Liberec - Žižkov 4:0Liberec se neskutečně trápil, ale Žižkov nakonec skolil

82. Musiol 2 : 0
88. Rabušic 3 : 0
89. Fleišman 4 : 0

Liberec

Liberec je zase o krok blíže mistrovskému titulu. Severočeši se v pátečním večeru sice neskutečně trápili s posledním Žižkovem, dlouho bojovali s vlastní nemohoucností a nepřesností, ale nakonec odpor zachraňujícího se soka zlomili a tři body získali, když závěr proměnili v exhibici.

Jiří Fleišman (vpravo) z Liberce a Anton Sloboda ze Žižkova

Domácí přitom celý první poločas s výjimkou několika málo okamžiků svírali Žižkov v útočných kleštích. Parádně kombinovali a rychlými narážečkami se tlačili k pokutovému území soupeře, jenže na jeho hranici se všechny ofenzivní ataky Severočechů rozbíjely o neprostupný žižkovský val.

Přihrávky domácích totiž byly mnohdy až příliš čitelné a předvídatelné, chyběl jakýkoliv moment překvapení. A pokud v sobě domácí borci špetku nápaditosti přeci jen vydolovali, připravili se o nadějnou pozici přílišnou zbrklostí či nepřesností.

A tak hrozili jen dělovkami ze střední vzdálenosti. Tři rány Breznaníka však skončily mimo branku, přičemž při pokusu přesně po půlhodině hry z poměrně velkého úhlu si slovenský útočník vyslechl peprnou kritiku spoluhráče Rabušice, jenž čekal na přihrávku zcela nekrytý na značce pokutového kopu. Když pak cíl nenašla ani křížná rána, kterou vyslal zprava Gebre Selassie, šli hosté do šaten s čistým kontem.

Po přestávce pokračovalo marné ofenzivní snažení liberecké družiny. Severočeši jakoby nemohli přeřadit motor na nejvyšší rychlostní stupeň, buď jim chyběl krok nebo řešili situace v blízkosti pokutového území hostů příliš ukvapeně.

Jedinou výjimkou byl v 51. minutě po Breznaníkově křížné přihrávce Rabušic, jenže z úhlu o milimetry minul pravou tyčku hostující svatyně. A když o čtyři minuty později Gebre Selassie špatně trefil z deseti metrů v ideální pozici poskakující balón, bylo Severočechům úzko.

Stále častěji se uchylovali k vysokým míčům, které adresáty nacházely jen výjimečně. Vysvobození pro domácí přišlo z náhodné situace, když zablokovaný centr poskakoval na hranici pokutového území a než se hostující zadáci prodrali k odkopu, napálil Breznaník míč levačkou do sítě - 1:0.

Domácím pak cestu k zisku tří bodů umetl levý obránce Pražanů Štastný, když po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch. Brzy poté mohl Musiol rozhodnout po přihrávce Rabušice, ale míč netrefil ideálně. Devět minut před koncem však přečíslení po akci Breznaníka vyšperkované milimetrovou přihrávkou definitivně zlomil soupeři vaz Musiol.

Závěr proti odevzdanému sokovi se nesl v exhibiční atmosféře. Rabušic s Fleišmanem soka popravili dalšími dvěma góly a Žižkov po statečném výkonu odjel s velkým přídělem.

Slovan Liberec - Viktoria Žižkov 4:0 (0:0)
Branky: 73. Breznaník, 82. Musiol, 88. Rabušic, 89. Fleišman. Rozhodčí: R. Hrubeš - Chytil, Makovička. ŽK: Bosančič, Vácha, Rabušic - Šťastný. ČK: 76. Šťastný. Diváci: 5235. Poločas: 0:0.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Fleišman - Bosančič (46. Šural), Janů (72. Musiol), Vácha, Breznaník - Štajner (88. Ndemen), Rabušič. Trenér: Šilhavý.
Žižkov: Kolář - Slodowy, Kiidron, Kropík, Šťastný - Milosavljev (84. Nakamura), Sloboda (78. Bartl), Valenta, Hílek, Kotyza - Bálek (80. Jurčo). Trenér: Nádvorník. (ram)