Rubriky:

1. liga

Šilhavý trnul: Nervozita nám svazovala nohy, ale je lepší hrát před Spartou

21. dubna 2012 08:32 - Liberec

V jedno velké trápení se proměnil souboj ligového lídra s outsiderem nejvyšší fotbalové soutěže. Přetěžko se drali fotbalisté Liberce za body v páteční konfrontaci s Žižkovem. Severočeši měli ukázat sílu a v předstihu poslat Spartě vzkaz, že v honbě za titulem nehodlají tahat za kratší konec. Jenže hlavou Jaroslava Šilhavého, trenéra liberecké družiny, se v pátečním večeru už honily černé myšlenky. Až posledních sedmnáct minut přineslo úlevu a minimálně do nedělního večera čtyřbodový náskok na Spartu!

 

Radek Petrášek, ČTK

„Už jsem byl nervózní, nebudu se vymlouvat. Běžel mi před očima týden starý film, v němž Plzeň na Žižkově rovněž měla mnoho šancí, ale gól nakonec vstřelit nedokázala a po bezbrankové remíze si připsala nečekanou ztrátu,“ přiznával upřímně Jaroslav Šilhavý, trenér Liberce.

Severočeši totiž třiasedmdesát minut marně hledali recept na zformovanou obranu Žižkova. „Každý nás pasoval do role favorita a my jsme ji museli potvrdit vítězstvím, což bylo při absenci rychlého gólu složité. Cítil jsem, že hráčům svazuje nervozita nohy,“ líčil Šilhavý s odstupem minut, když si vychutnal čtyřbrankové vítězství.

Než ale jeho mužstvo spustilo brankostroj, trápilo se neskutečně. Ba přímo neúměrně týmu s mistrovskými ambicemi. „Naše finální ani předfinální fáze nebyly dobré. Neměli jsme klid v koncovce jako třeba v Ostravě či některých předešlých zápasech. Situace v blízkosti pokutového území jsme řešili nervózně. I zvolené zakončení akcí většinou nebylo ideální, tudíž ke gólu pochopitelně vést nemohlo,“ káral svěřence Šilhavý.

Šli do rizika

Jak čas ubíhal, propadali se jeho hráči do větší beznaděje. „Dělali jsme, co se dalo. Vystřídali jsme středové hráče, Štajner se zasunul do středu zálohy k Váchovi, nasadili jsme další útočníky a šli jsme do rizika. Všichni už lehce trnuli,“ doznával šéf liberecké lavičky.

Severočechy vysvobodila až trefa Michala Breznaníka v 73. minutě. Pak se zápas proměnil v exhibici a do té doby drhnoucí brankostroj se rozjel na plné obrátky. „Pak už jsme dominovali,“ vystihl situaci Šilhavý. „Nepamatuji se na zápas, v němž by moje mužstvo během posledních sedmnácti minut čtyřikrát skórovalo,“ usmíval se liberecký trenér.

Na sobotu naplánoval hráčům regenerační trénink, v neděli budou mít borci zpod Ještědu volný den, v jehož večeru nastoupí Sparta, s níž se přetahují o titul, v Mladé Boleslavi. „Budu fandit pochopitelně Středočechům. Jde o přirozenou věc. Sparťané určitě také drželi palce Žižkovu,“ culil se Šilhavý.

Nádvorník: Liberec je dál než Sparta i Plzeň

Byl rád, že jeho celek nastoupil k utkání před duelem pražského soka. „Myslím, že je výhodnější jít do zápasu před Spartou. Pokud chceme titul, musíme vyhrávat bez ohledu na její výsledky. Ale když vyhrajeme jako právě s Žižkovem, dostaneme soupeře pod větší psychický tlak,“ mínil Šilhavý, jehož mohl hřát i kompliment žižkovského trenéra Romana Nádvorníka. Během posledních týdnů nastoupil s Viktorkou proti všem třem adeptům na titul. „A Liberec je momentálně dál než Sparta i Plzeň,“ tvrdil Nádvorník.

„Jediný dokázal zrychlit hru kombinacemi na jeden či dva doteky, čímž dostává soupeře do obrovských problémů při zachytávání náběhů z druhé vlny. Plzeň před týdnem dlouho držela balón, což pro nás bylo jednodušší při bránění. Severočeši navíc kolmými balóny bourají blok soupeře. Tím dva rivaly v boji o titul převyšují, proto mají v zápasech hodně šancí a daří se jim vítězit,“ hodnotil kandidáty na mistrovskou korunu Nádvorník, jehož tým odjel z Liberce nakonec s krutým výpraskem. „Od okamžiku, kdy byl vyloučen Šťastný, jsme zápas nezvládli. Štve mě, že jsme nebyli schopní utkání dohrát důstojně,“ mračil se trenér posledního týmu tabulky.

PořadíPoř. Tým Z Skóre Body  
1 Liberec 30 68:29 66  
2 Sparta 30 51:25 64  
3 Plzeň 30 66:33 63  
4 Ml.Boleslav 30 49:34 50  
5 Teplice 30 36:30 46  
6 Dukla 30 42:35 42  
7 Slovácko 30 29:32 41  
8 Jablonec 30 54:43 40  
9 Příbram 30 44:56 39  
10 Budějovice 30 30:51 35  
11 Olomouc 30 42:38 34  
12 Slavia 30 28:34 34  
13 Hradec 30 22:38 31  
14 Ostrava 30 31:48 28  
15 Bohemians 1905 30 20:54 24  
16 Žižkov 30 23:55 19  
Radek Malina, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..