Teplice - Jablonec 3:2Přestřelka na severu, Teplice udolaly Jablonec

25. Jablonský 1 : 1
42. Vachoušek 2 : 1
66. Jarolím 2 : 2
82. Jindráček 3 : 2

Fotbalisté Teplic ve 26. kole porazili Jablonec 3:2 a po vyřazení z domácího poháru ještě mohou doufat alespoň ve čtvrté místo v lize. Rušný zápas plný šancí rozhodl v 82. minutě střelou zblízka Jindráček.

Oba týmy přišly v týdnu o šanci probít se do Evropské ligy přes domácí pohár, ale deprese z vyřazení na nich nebyla poznat. Na Stínadlech se hrál od začátku hodně běhavý fotbal, okořeněný spoustou rozruchu před oběma brankami.

Svůj podíl na tom měl i jablonecký gólman Špit, který v úvodu zápasu nepůsobil dvakrát jistě a zbytečně vyrážel i relativně snadné míče. Teplice toho využily ve 24. minutě - Siva deset metrů před vápnem nevěděl, co s míčem, a tak zkusil tvrdou střelu po zemi k tyči, na níž Špit nedosáhl. Už za minutu ale ztrátu vymazal Jablonský - před vápnem si našel odražený míč, obešel protihráče a vypálil přesně k tyči.

První poločas nabídl hodně zajímavých útočných akcí, v nichž byly o poznání aktivnější Teplice, ale finální fázi jim kazila častá nedorozumění. Výjimkou byla až 42. minuta - Vachoušek poslal do levého křídla dlouhý pas Vůchovi a i s dalšími třemi spoluhráči stihl naběhnout na malé vápno, odkud Vůchův pas uklidil přesně k bližší tyči.

Jablonecký kouč František Komňacký o poločase stáhl druhého útočníka Třešňáka a místo něj zahustil střed hřiště dalším záložníkem Jarolímem. Fotbal tím přece jen ztratil trochu spád, Jablonec začal vyhrávat víc soubojů na půlce, ale na pozornou teplickou obranu nedokázal dlouho vyzrát. V 66. minutě však Jarolím od levé čáry seběhl na střed a z 28 metrů vypálil ránu, která se snesla přesně do horního růžku teplické branky.

Ani druhé vyrovnání ale Jablonci nakonec nebylo nic platné. Za dalších deset minut mohl vést, jenže Lafata po sporné ofsajdové situaci napálil míč jen do tyče. Teplice byly v závěru aktivnější a hrozily zejména jejich akce po pravé straně, vedené rychlonohým Dolejšem, který ve druhé půli třikrát těsně minul branku. Rozhodnutí tak nakonec přišlo z druhé strany - Vachoušek protlačil míč k Jindráčkovi, který nad padajícím Špitem poslal míč pod břevno.

FK Teplice - Baumit Jablonec 3:2 (2:1)
Branky: 24. Siva, 42. Vachoušek, 82. Jindráček - 25. Jablonský, 66. Jarolím. Rozhodčí: Adam - Santarius, Tacina. ŽK: Matula - Novák, Zábojník. Diváci: 2589.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Ježdík - Matula, Siva - Dolejš, Vachoušek, Vůch - Jindráček (90. Smejkal). Trenér: Rada.
Jablonec: Špit - Štochl, Zábojník, Pavlík, Novák - Kopic, Eliáš (83. Vošahlík), Loučka, Jablonský (58. Haurdič) - Lafata, Třešňák (46. Jarolím). Trenér: Komňacký.