Rubriky:

1. liga

Nový kouč Baníku motivuje i sparťany

23. října 2004 12:22 - OSTRAVA

Magnetem 10. kola Gambrinus ligy bude jednoznačně sobotní souboj mistrovského Baníku s vedoucí Spartou. Zatímco domácí naposledy prohráli 0:4 s Libercem a trenéra Františka Komňackého nahradil Jozef Jarabinský, hosté pod Františkem Strakou v lize už šestnáct kol neprohráli. Zápas vysílá ve 14.25 h. TV Nova.

 

FC Baník Ostrava

"Tohle se Baníku před zápasem s námi nemělo stát. Vysoká porážka doma hráče pořádně nažhaví a další nebudou chtít dopustit. Navíc přišel nový trenér a každý se před ním bude chtít ukázat, že do základu patří. Platí také staré české přísloví, že nové koště dobře mete," konstatoval Straka, který pamatuje Jarabinského ještě jako hráč Sparty.

"Baník jsme na jaře dvakrát porazili. Nejprve na Bazalech a pak i ve finále domácího poháru, ale to nic neznamená," řekl Straka. "Každý zápas je jiný. I pro nás je však příchod Jarabinského, který vedl naposledy Spartu, na ostravskou lavičku motivací. Po dvou náročných zápasech se Slavií a Manchesterem, které stály spoustu sil a hráči mají hodně šrámů, se mužstvo dává dohromady," dodal.

Otazníky na zdravím Poborského s Blažkem

Otazník podle něj visí nad Poborského lýtkem a Blažkovými zády. "V Ostravě však chceme bodovat za všech okolností," sdělil Straka. V sestavě Baníku nejsou vyloučeny korektury. "Co bude jiného, samozřejmě prozrazovat nebudu. Jsem tu od toho, abych do dění v Baníku vstoupil pozitivně. Zatím bych ale byl rád, pokud by vše podstatné zůstalo za dveřmi šatny," nechtěl nic vyzradit Jarabinský.

Ostravané mají do konce podzimu na marodce Slončíka, tréninkovou zátěž zatím jen chvíli zvládají Zavadil s Lukešem, ale měli by být připraveni. "Když si promítnu výkony Baníku, chceme navázat na první poločas duelu v Olomouci, kde to bylo téměř dokonalé, naopak už nesmíme předvádět fotbal jako v Příbrami nebo s Libercem," řekl nový ostravský trenér.

Souboj se Spartou asi nebude vyprodán, přesto se na Bazalech čeká slušná návštěva. "To, že hrajeme první zápas pod mým vedení se Spartou, pochopitelně není výhoda, ale my se nedíváme jen na tento duel, čeká náš ještě dvacet utkání. Samozřejmě chci, aby to začalo fungovat v týmu co nejdřív, důležitý je každý bod," uvedl Jarabinský s tím, že se víc než o soupeře zajímá o svůj tým, a nevyjádřil se, zda by Pražany mohla nabudit remíza s Manchesterem či spíš Strakův tým bude zápasit s únavou.

Program a výsledky 10. kola Gambrinus ligy
SOBOTA
14:25
Ostrava - Sparta 0:2
17:00
Zlín - Mladá Boleslav 2:2
Olomouc - Brno 1:2
20:00
Slavia - Opava 1:0
České Budějovice - Teplice 0:1
NEDĚLE
17:00
Blšany - Slovácko 2:0
Příbram - Drnovice 1:2
PONDĚLÍ
16:40, vysílá TV Prima
Liberec - Jablonec

elt, bir, eš, čfo, pem, VK, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..