Č. Budějovice - Liberec 0:4Liberec chvátá za titulem. Cestu mu ulehčil i exsparťan Řepka. Baník opustil sestupovou příčku

Liberec nezaváhal, nekompromisně chvátá za titulem, náskok lídra nejvyšší domácí fotbalové soutěže před druhou Spartou je znovu čtyřbodový. Severočeši v 27. kole Gambrinus ligy vyhráli v Českých Budějovicích 4:0. Jejich souboj s obávaným Tomášem Řepkou, který Jihočechy rázně táhl k záchraně, skončil jednoznačně. V záchranářské bitvě vyhrál Baník 3:1 nad Žižkovem a už není na sestupové pozici. Večerní duel Slovácka a Teplic se obešel bez gólů.

Liberecká radost v Českých Budějovicích. Zleva Theodor Gebre Selassie, Miloš Bosančić a Jiří Štajner.

Liberečtí otevřeli skóre ve 22. minutě Štajnerovým gólem z penalty, kterou velkoryse nepřehlédnutelnou kosou na Breznaníka nabídl právě Řepka. Ten tak topil v boji o titul Spartu, svůj bývalý klub, který ho před časem vyobcoval.

Letenští v pátek porazili Olomouc a doufali, že Liberec dostanou pod tlak a uberou z jeho čtyřbodového náskoku. Jenže vše bylo jinak.

Budějovický brankář Daněk si sice na Štajnerovu ránu sáhl, ale míči v cestě do sítě nezabránil, druhý a třetí gól vedoucího celku ligy přidal exkluzivně Bosančič. A už nebylo co řešit. Exhibici svěřenců Jaroslava Šilhavého ukončil čtvrtým zásahem Hadaščok.

V dalším sobotním zápase Baník Ostrava ztratil zkraje druhé půle vedení nad Žižkovem. Vypadalo to, že promarní šanci opustit alespoň do zítřka sestupovou pozici. Ale záhy záchranářskou bitvu s posledním celkem ligy obrátil zase ve svůj prospěch a na 15. příčku poslal Bohemians 1905. Ti mají za sebou děsivou sérii utkání bez vítězství, v neděli ji mohou ukončit doma s Příbramí.

Žižkovské naděje na záchranu se pohybují už jen v rovině nejdivočejších fantazií.

Slovácko bylo ve večerním duelu blíže k zisku tří bodů než Tepličtí. Ti ještě mohou pomýšlet na čtvrtou příčku znamenající za určitých okolností vstup do pohárové Evropy, ale byli rádi, že uhájili bezbrankovou remízu.