Sparta - Olomouc 1:0Letenští po čase doma vyhráli, a tak jejich šance na titul ještě žijí

29. Kweuke 1 : 0

Další z matných jarních výkonů tentokrát fotbalovou Spartu body nestál. V předehrávce 27. ligového kola doma porazila Olomouc 1:0 a alespoň do soboty se přiblížila vedoucímu Liberci na rozdíl jednoho bodu. O jediný gól zápasu se postaral nejlepší letenský střelec Kweuke. Po porážce s Příbramí a remíze s Teplicemi tak Sparta konečně dokázala vyhrát domácí zápas a tři kola před koncem soutěže její naděje na zisk mistrovského titulu ještě žijí. S Hanáky se již ve středu znovu utká ve finále domácího poháru v Plzni.

Leonard Kweuke střílí za Spartu gól proti Olomouci

Hrubky v minulých zápasech stály místo v základní sestavě klíčového letenského stopera Jarošíka, který na jaře poprvé usedl jen na lavičku náhradníků. První střelu na branku Hanáků symbolicky vyslal exolomoucký Přikryl, brankář Zlámal ránu svého bývalého spoluhráče vyboxoval.

Brzy se ukázalo, že problémy sparťanské defenzívy zdaleka nekončí. Ordoš se v 10. minutě snadno dostal v šestnáctce do ideální pozice a Vaclík musel proti jeho jedovce vytáhnout bravurní zákrok. Pohybliví hosté v klidu co nejdál od svojí branky čekali na další šance a nervózní Letenští se složitě pachtili za svou nadějí.

Sparta měla štěstí, že na rozdíl od minulých domácích zápasů hned svoji první velkou šanci využila a dostala se do vedení. Jakub Brabec ve 29. minutě dlouhým pasem vyslal vpřed Kweukeho a kamerunský obr střelou na zadní tyč Zlámala propálil. Další šance následovaly až těsně před přestávkou, dvě měl Krejčí a jednu Kweuke.

Osm minut po přestávce mohlo být vyrovnáno. Navrátil se řítil sám na letenského gólmana, ale Vaclík i tentokrát Spartu podržel. Domácí se trápili a šance na gólovou pojistku nevyužili. Mrzet je to však nemuselo, tři potřebné body nakonec vydolovali.

Sparta Praha – Sigma Olomouc 1:0 (1:0)
Branka: 29. Kweuke. Rozhodčí: Jílek - Urban, Makovička. ŽK: Sionko - Vepřek. Diváci: 7228.
Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, J. Brabec, Pamič - Holek (70. Jarošík) - Sionko (90. Kerič), Matějovský, Hušbauer, Krejčí - Kweuke. Trenér Martin Hašek.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Kučera, Pospíšil - Schulmeister (87. Hála), Heinz (59. Klesnil), Navrátil (78. Varadi) - Ordoš. Trenér Petr Uličný.