Dukla - Ml.Boleslav 1:2Dukle se koketovat s vidinou pohárové Evropy už dál nechce

11. Chramosta 0 : 1
34. Mareš (penalta) 0 : 2
87. Lietava 1 : 2

Nováčkovi z Julisky se už zřejmě dál nechce koketovat s vidinou pohárové Evropy, kterou při jisté konstelaci může nabídnout čtvrtá příčka v tabulce. V přímém souboji o toto místo totiž Dukla prohrála na svém trávníku s Mladou Boleslaví, takže do Evropy mají tři kola před koncem ligy mnohem blíž Středočeši.

Fotbalisté Mladé Boleslavi se radují z gólu proti Dukle.

První minela domácí obrany, v níž chyběl distancovaný Vorel, zůstala ještě neztrestána, neboť Božič stačil svůj kiks napravit a balón z kopačky Filla mířící do opuštěné brány vykopnout, sedm minut poté už ale Dukla po dalším zaváhání prohrávala. Fillo sice ani tentokrát štěstí neměl, neboť jeho akrobatický pokus k bráně nedoletěl, Chramosta však na balón odražený od země doskočil a lehkým obloučkem ho hlavou do brány poslal.

Koubkův tým tak na Julisce v přímém souboji o čtvrtou ligovou příčku dosáhl svého. Od začátku vedl a mohl tudíž spoléhat na soustředěné bránění a rychlé, jednoduché, ale o to nebezpečnější  výpady. A k těm se hostům pochopitelně otvíral prostor, protože domácí byli nuceni útočit a pokoušet se o vyrovnání. Chramosta ve druhé velké šanci sice nemířil přesně, takže jeho hlavička bránu minula, po půlhodině však poslal chytrou přihrávkou do pokutového území Štohanzla a ten si vymodlil penaltu.

Gedeon ho sice přistrčil hodně jemně a ohleduplně, mladoboleslavský útočník se však k trávníku poroučel nadmíru ochotně, takže sudí nařídil penaltu. Mareš ji s přehledem proměnil a od té chvíle se už nemusela Mladá Boleslav strachovat o výhru vůbec. Její obrana dirigovaná na jaře vůbec poprvé zkušeným Johanou pracovala spolehlivě, a když už přece jen domácí hráče do nějaké šance pustila, obavy mít nemusela. Pražané totiž byli v koncovce doslova zoufalí, neboť to, co zahodil třeba těsně před přestávkou Pázler, bylo až k neuvěření.

Po půli se pokračovalo v intencích prvního poločasu jen s tím rozdílem, že gólové zúročení dlouho scházelo. Přitom příležitosti se na obou stranách nabízely... Hlavičku Chramosty ovšem vykopl z čáry Gedeon, mladoboleslavský brankář Šeda zase likvidoval pokusy Malého a Svatonského a kapituloval až tři minuty před koncem po ráně Lietavy.

Střela slovenského šutéra Duklu probrala, Engelmann měl  vzápětí na noze dokonce vyrovnání, ale remízu už domácí zachránit nestačili. Středočeši tak i v třetím po sobě jdoucím duelu s pražským celkem získali tři body, neboť po Bohemians a Spartě porazili i Duklu, takže konečnou čtvrtou příčku mají na dosah.

Dukla - Mladá Boleslav 1:2
Branky:  87. Lietava  - 11. Chramosta, 34. Mareš z penalty. Rozhodčí: Paták - Jiřík, Nádvorník. ŽK: Gedeon, Lietava, Malý - Šírl, Chramosta, Fillo, Bulut, Šeda.. Diváci: 2 347. Poločas 0:2.
Dukla: Rada - Hašek, Božič (82. Marek), Švejdík, Vrzal - Podrazký (60. Svatonský), Gedeon, Hanousek - Malý, Lietava, Pázler (60. Engelmann). Trenér: Kozel.
Mladá Boleslav: Šeda - Janíček, Rolko, Johana, Šírl (60. Táborský) - Kúdela, Ščuk - Štohanzl, Fillo, Mareš (76.Kulič) - Chramosta (67. Bulut). Trenér: Koubek.