Rubriky:

1. liga

Vrba s Plzní živí naději: V koutku duše věříme, že šanci na obhajobu titulu ještě dostaneme

1. května 2012 09:48 - Plzeň

Přestože jeho tým shrábnul pohodlně tři body, mnohokrát se trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba při pondělní bitvě se Slavií Praha čílil a zlostně rozhazoval rukama. Nikoliv však kvůli hrozbě bodového kolapsu a definitivnímu pohřbení mistrovských nadějí. „Mexickou vlnu jsem na stadiónu neviděl v Plzni už hodně dlouho. A právě kvůli lidem, kterých přišlo nebývale mnoho, jsme měli vyhrát větším rozdílem,“ říkal trenér stále ještě úřadujících českých šampiónů po výhře 3:0.

 

Petr Eret, ČTK

Překvapilo vás, jak snadno jste si s Pražany poradili a dokráčeli k vítězství, které vás přiblížilo znovu na rozdíl jediného bodu za druhou Spartu?
Byli jsme velmi dobře připravení. Chtěli jsme využít naši sílu v přechodové fázi, což se podařilo. Zejména tedy v prvním poločase. Přežili jsme jednu kritickou situaci, při níž nás podržel Pavlík jako už několikrát. Paradoxně jsme měli ještě větší převahu po přestávce, kdy mohl být příděl pro Slavii mnohem horší. Ale nedali jsme pět vyložených gólových šancí. Kvůli fanouškům měla být výhra výraznější.

Vyčítáte si nyní s odstupem dvou týdnů a s ohledem na vývoj ligové tabulky klopýtnutí na Žižkově? Nebýt bezbrankové remízy s pražským outsiderem, už jste mohli boj o titul sami ovlivňovat a nemuseli se spoléhat na druhé.
Je třeba mít na zřeteli i druhý pohled. V jednu chvíli jsme měli na Spartu ztrátu dvanácti bodů. A nyní jsme za ní jediný. Budeme se šance, která je, držet do konce ligy. Možná se skutečně bude hrát o titul do posledního kola. Ale Liberec má vynikající formu. Kráčí za titulem zkušeně a s hrou, která je podle mého názoru nejlepší v lize.

Skutečně ještě věříte, že Liberec skvěle rozjetou sezónu zpacká a vám se podaří přeskočit nejen Spartu, ale i Severočechy?
V koutku duše pořád věříme. Snad ještě šanci k útoku na titul dostaneme. Ale potřebujeme, aby Liberec klopýtl. A Sparta také. Samozřejmě bychom byli nadšení, kdyby Severočeši zaváhali třeba v Jablonci a v posledním kole bychom hráli v Liberci o titul. Jenže je třeba vidět fakt, že musíme být sami stoprocentní.

Při pohledu do historie vedoucí tým soutěže v posledních kolech vždy dramaticky ztrácel a k titulu doslova klopýtal. Je pro vás statistika předešlých ročníků hodně velkým povzbuzením?
Vedoucí Liberec odehrál nejhorší utkání jara proti Spartě. Tedy v okamžiku, kdy byli pod enormním tlakem. Od té doby se zvedli. V Liberci určitě pochopili, že je lepší se věnovat jen sobě. Prohra se Spartou pro ně byla bezpochyby obrovským ponaučením. I my jsme si prošli stejnou fází v minulé sezóně, kdy jsme útočili na titul. Pořád se řešil náš náskok, los a kalkulovalo se, kolik ztrácíme nebo o kolik vedeme. Ale Liberec humbuk kolem bitvy se Spartou moc poučil, už to asi nedopustí.

A pokud se na souboj prvních tří týmů tabulky podíváte z hlediska momentální výkonnosti?
Liberec má nejlepší formu v lize. Breznaník, Štajner, Bosančič i další hrají skvěle, v ofenzivě jsou výborní a schopní dotáhnout Liberec k titulu. A výkony Sparty nechci hodnotit. Myslím na naši hru. Podle novin pořád nemáme formu. Ale na jaře jsme osmkrát vyhráli, dvakrát remizovali a jen jednou prohráli. Pokud budeme mít stejnou formu do konce sezóny, budu potěšen.

Ať už sezóna dopadne jakkoliv, máte s Plzní téměř jistotu třetí účasti v evropských pohárech v řadě. Ceníte si série ligových výsledků završených účastí na mezinárodní scéně hodně?
Ještě nám chybí bod k úplné jistotě. Tudíž musím říct, že pokud skutečně nejhůře třetí budeme, budu na svůj tým pyšný. Není mnoho mužstev, která třikrát za sebou uhrála evropské poháry.

PořadíPoř. Tým Z Skóre Body  
1 Liberec 30 68:29 66  
2 Sparta 30 51:25 64  
3 Plzeň 30 66:33 63  
4 Ml.Boleslav 30 49:34 50  
5 Teplice 30 36:30 46  
6 Dukla 30 42:35 42  
7 Slovácko 30 29:32 41  
8 Jablonec 30 54:43 40  
9 Příbram 30 44:56 39  
10 Budějovice 30 30:51 35  
11 Olomouc 30 42:38 34  
12 Slavia 30 28:34 34  
13 Hradec 30 22:38 31  
14 Ostrava 30 31:48 28  
15 Bohemians 1905 30 20:54 24  
16 Žižkov 30 23:55 19  
Radek Malina, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..