Rubriky:

1. liga

Bídnou Slavii děsí strašidlo sestupu

2. května 2012 15:35 - Praha

Děsivá bilance tíží fotbalovou Slavii v průběhu jara. Jediná výhra z jedenácti zápasů, pět proher. Není divu, že se tým, který před třemi lety ovládl nejvyšší tuzemskou soutěž, musí strachovat o záchranu. Má náskok sedmi bodů na Ostravu, se kterou má k dobru vzájemý zápas. Stejně jako s Bohemians 1905, dalším klubem ohroženým sestupem.

 

Martin Malý, SK Slavia Praha

„Náš náskok se ztenčil. Slavia nepatří do vod, v nichž se teď pohybuje. Ale je třeba si připustit, že se nás boj o záchranu týká," říkal posmutněle trenér Slavie Martin Poustka po pondělním výprasku v Plzni. „Absolutně jsme propadli," lamentoval po tříbrankovém přídělu. „Alespoň že jsme už neinkasovali po přestávce, protože průběh první půle mohl budit dojem velké blamáže," přiznal Poustka.

Více už však hleděl ke čtvrteční bitvě s Hradcem Králové. „Náš kádr má sílu a kvalitu, o níž nepochybuji. Ale strašně nás srážejí zranění a tresty. Pořád se mění sestava. Je třeba sebrat odvahu a sílu, aby už ve čtvrtek byla otázka sestupu ve spojení se Slavií bezpředmětná," nabádal Poustka.

Tvrdil, že hráče až dosud nesrážela nervozita. „Ale je jasné, že jak se přiblížilo sestupové ohrožení, může na napětí dojít. Je potřeba napumpovat do týmu sebevědomí, abychom utnuli sérii tří zápasů bez vstřeleného gólu a ligu pro Slavii zachránili," říkal odhodlaně kouč.

Radek Malina, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..