Rubriky:

1. liga

Sparta dala Abenovi pokutu 250 tisíc, prý bez omluvy netrénoval

2. května 2012 15:48 - Praha

Fotbalová Sparta potrestala pokutou ve výši 250 tisíc korun svého záložníka Martina Abenu. K finančnímu postihu sáhl klub proto, že kamerunský záložník prý bez omluvy vynechal pět březnových tréninků. Abena s postihem nesouhlasí, podle svého právního zástupce Bronislava Šeráka si není vědom, že by se něčím provinil.

 

Jan Handrejch, Právo

"Náš klient obdržel písemné vyrozumění o udělení pokuty v souladu s disciplinárním řádem klubu, ale my jsme vyzvali Spartu, aby disciplinární provinění konkretizovala. Chceme vědět přesně, které tréninky vynechal," řekl ČTK Šerák. "Udělená pokuta se nám zdá každopádně nepřiměřená. Mohl nastat problém v komunikaci, i vzhledem k jazykové bariéře," poznamenal Šerák.

Sparta na udělení pokuty trvá. Abena, který letos naskočil do jediného ligového utkání na podzim s Teplicemi, prý tréninky vynechal opakovaně. "Abena dobře ví, za co ji (pokutu) dostal. Může být rád, že jsme s ním okamžitě nerozvázali smlouvu. Pokuta za neomluvený trénink dělá v našem disciplinárním řádu padesát tisíc - a všichni hráči to dobře vědí. Abena jich měl pět, a proto mu vedení udělilo pokutu dvě stě padesát tisíc," citoval server isport.cz personálního ředitele Sparty Jakuba Otavu.

Šerák o dalším postupu rozhodne, až se spojí s představiteli letenského klubu na oficiálním jednání. Nevylučuje, že se v případě přetrvávajících nejasností obrátí na arbitrážní komisi FAČR, která by mohla případ řešit.

Pětadvacetiletý Abena je ve Spartě od loňského ledna na hostování z Dunajské Stredy, na konci sezony mu hostování v letenském týmu končí. Zatím není jisté, zda bude vzájemná spolupráce pokračovat. Po poslední kontroverzi to není pravděpodobné.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..