Krize Budějovic trvá, nezlomil ji ani Žák

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Budějovický trenér Robert Žák prožil před domácím publikem děsivou premiéru. Marně pobíhal u lajny jako tygr v kleci a řevem dirigoval v utkání 10. kola Gambrinus ligy své svěřence. Ti předvedli další totální výbuch. Teplice vyhrály zaslouženě a natáhly neporazitelnost v sezóně už na deset utkání!

"Pavle, vrať se," vzývali v samém konci ironicky fanoušci ke comebacku předchozího kouče Tobiáše.

Horší výkon Jihočechů si snad ani nemohli představit. "Tvrdě se nám rýsuje boj o záchranu. Všechny utkání už odteď budou existenční," řekl zdrcený Žák. Tři, po pauze pak čtyři fanoušci Severočechů občas směšně překřičeli zmlklý stadión a už ve 2. minutě slavili: Benát zpoza šestnáctky napálil odražený míč krásně k tyči - 1:0.

Navíc po pár vteřinách mohli být domácí přímo na ručník. Dvořák zahrál v obranném skluzu ve vlastní šestnáctce rukou, ale Verbíř z penalty trefil pouze pravou tyč... Výkon Jihočechů? Škoda mluvit. Po porážce doma s Jabloncem další zklamání. V obraně, záloze i útoku doslova hrůza. Neschopnost si přihrát, cokoliv vymyslet. Zkrátka jedno velké nic. Nebýt gólmana Filipka, mohlo to být po čtvrt hodině 0:3...

Jedinou šancí na zvrat za devadesát minut byla Vozábalem trefená tyč z úvodu druhého poločasu. "Viděli jsme, jak hrály Budějovice dobře na Slovácku, proto jsme výhrou nadšeni. Že jsme ještě neprohráli? Jsme tlačeni nad tím tou sérií přemýšlet, ale snažíme se to ignorovat," uvedl kouč Teplic Vlastislav Mareček.

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 0:1
Poločas: 1:0, Branka: 2. Benát. Hlavní rozhodčí Šedivý, žluté karty: Homoláč, Dvořák - Mašek, 3075 diváků.
Sestavy
České Budějovice: Filipko - Horejš, Homoláč, Pončák - Gruber (77. Rožboud), Dvořák, Vozábal, Chlebek, Grznár (63. Plocek) - Kulič, Lafata.
Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Hunal, Krmaš (78. Klein) - Doležal, Benát, Sabou, Verbíř (60. Tesařík) - Mašek, Fenin (90. Rilke)