Zbončákův gól dal Slavii opět okusit tříbodový zisk

Martin Zbončák rozhodl svým gólem v závěru prvního poločasu o vítězství Slavie v utkání 10. kola Gambrinus ligy proti Opavě. Pražané si tak polepšili v tabulce na páté místo. Opavští fotbalisté byli houževnatým soupeřem, který do poslední minuty nechtěl svou kůži prodat jen tak lacino.

Slávisté nastoupili bez potrestaných Patrika Gedeona a Radka Bejbla, kteří zápas sledovali z tribuny. "Byl to hodně těžký zápas. Jsme rádi, že jsme zvítězili," řekl po zápase kouč domácích Josef Csaplár. Starosti mu však dělá koncovka. "Nedáváme góly, soupeři pak narůstá sebevědomí," posteskl si trenér sešívaných. Trenér Opavy Pavel Hapal po utkání přiznal, že chtěli ze Strahova odvést alespoň bod, nicméně i on si postěžoval na neproměňování gólových šancí. "Nemůžeme se trefit," řekl.

Slavia se vítězstvím nad Opavou dočkala po třech zápase plného bodového zisku. Nástup domácích do utkání však nebyl z nejrychlejších. Jen několik vteřin dělilo Slezany od prvního gólu, když se už v páté minutě vydali na trestnou výpravu. Na konci akce byl však brankář Černý, který nedal Brazilci Melinhovi šanci.

Slávisté se očividně trápili, vázla rozehrávka. Další plusové body za bezchybný zákrok si Černý s kapitánskou páskou na rukávu připsal v 17. minutě, kdy si další Brazilec Batista udělal výlet do obranou Slavie. Tváři tvář Černému se však ke gólovému zakončení nedostal.

Slávistickou mizérii ukončil ve 41. minutě Marin Zbončák. Po rohovém kopu Sedláčka trefil Zbončák letící míč levačkou a vymetl pavučiny v rohu Vaškovy branky. Ve druhém poločase se oba týmy předháněly ve zmařených gólových šancích, nicméně štěstěna se přiklonila na stranu domácích a ti se nakonec radovali z těsné výhry.

Slavia Praha - SFC Opava 1:0
Poločas: 1:0, Branka: 41. Zbončák. Rozhodčí: Bouše - Kumstát, Peřina. ŽK: Krajčovič, Batista (oba Opava). Diváci: 2228
Sestavy
Slavia: Černý - Došek, Latka, Holeňák, Rychlík - Piták, Stibůrek (78. Hrdlička), Sedláček (66. Adauto), Zbončák - Vlček, Fořt (90. Chleboun). Trenér: Csaplár.
Opava: Vašek - Laciga (85. Zeher), Krajčovič, Kotůlek, Bureš - Metelka, Sviták (63. M. Hubník), Pšeničnij (46. Baránek), Kiša - Batista, Melinho. Trenér: Hapal.