Olomouc drží krok se Spartou

OLOMOUC

Sigma Olomouc v letošním ročníku Gambrinus liga na domácí půdě ještě neprohrála. V 10. kole to nezměnili ani fotbalisté Brna, byť zásluhou Černého v sobotním utkání otevřeli skóre. Hosté tak v pátém utkání v řadě nedokázali zvítězit.

Z vedení se hosté radovali jen několik minut. Po Černého trefě v 17. minutě totiž stejnou mincí Brnu oplatil Randa, který ve 24. minutě hlavičkou zajistil vyrovnání. Domácí gól povzbudil a měli až do konce poločasu převahu, kterou dokázali vystupňovat.

Do druhého poločasu naskočil Reiter, který se ke střídání připravoval již v závěru prvního poločasu, a na hrotu se vyměnil s Babničem. Domácí začali hrát s větší agresivitou a úsilím a když těsně po změně stran dostal míč za záda Václavíka domácí Bednář, měli hosté štěstí, že asistent odmával útočníkovi ofsajd.

Pak se domácím povedla učebnicová akce: po kombinaci ve středu hřiště na jeden dotek zatáhl míč po pravé straně Bednář a po jeho centru trefil Babnič levačkou přesně k tyči Václavíkovy branky. Pro Babniče byl vítězný gól zaslouženou odměnou, protože byl jednoznačně nejlepším hráčem domácích.

Sigma Olomouc - 1. FC Brno 2:1
Poločas: 1:1, Branky: 24. Randa, 59. Babnič - 17. Černý. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Kordula. ŽK: Reiter - Kowalík, Schuster, Svoboda. Diváci: 5023.
Sestavy:
Olomouc: Vaniak - R. Hubník, Kovář, Hudec, Kučera - Randa, Bouška (46. Reiter), Špiláček, D. Kobylík - Babnič (88. König), Bednář (82. Vyskočil. Trenér: Uličný.
Brno: Václavík - Trousil, Schuster, Křivánek, Šustr (85. Svoboda) - Baláž, Večeřa, Siegl, Černý (59. Mezlík) - Kowalík, Kroupa (70. Švancara). Trenéři: Jarůšek a Schwarz.