1. liga

Uhrin začal s Mladou Boleslaví remízou ve Zlíně

23. října 2004 23:45 - ZLÍN

Po čtyřech prohrách v řadě se fotbalisté Mladé Boleslavi dočkali bodu. Při premiéře Dušana Uhrina mladšího na jejich lavičce remizovali ve Zlíně, když dokázali dvakrát smazat soupeřův náskok.

Hosté začali aktivněji jako by co nejdřív chtěli dokázat, že mají v lize na víc, než zatím předvedli. Už ve druhé minutě napřáhl za šestnáctkou Vít a zlínský gólman Baránek měl štěstí, že tečovaná střela jen těsně minula levou tyč. Domácí kontrovali zásluhou Činčaly, jehož rána z otočky skončila nad břevnem. V 11. minutě pomohla Zlínu k vedení chyba obránce Paláta, který ve vlastním pokutovém území nahrál Lasotovi a ten skákavou střelou nedal brankáři Millerovi šanci.

Mladoboleslavské hráče inkasovaná branka ještě více nabudila, lépe kombinovali a dostávali se častěji na polovinu Zlína. V 18. minutě vypálil podruhé Vít, ale mířil doprostřed branky. O dvě minuty později už bylo vyrovnáno, když Švachovu hrubku potrestal křížnou střelou k pravé tyči Sedláček. Na konci prvního poločasu měli domácí ještě sérii rohových kopů, jenže v koncovce byli málo důrazní.

Zato chvíli po přestávce vnikl do šestnáctky odvážně Novosad, jehož nedovoleně zastavil Palát a sudí Čuřín nařídil pokutový kop. Zodpovědnost vzal na sebe Činčala, který střelou k pravé tyči překonal Millera. Ten je přitom penaltovým specialistou, v sezoně chytil pokutový kop Jablonci i Jankulovskému v zápase s reprezentací.

Vyrovnání měl na hlavě opět Sedláček, který se položil do Čuprova centru, ale Baránek byl opět na místě. V 64. minutě mohl po Vidličkově akci přidat pojistku Malár, jenže z deseti metrů minul bránu.

Snaživí hosté se přece jen bodového zisku dočkali a své předchozí chyby odčinil Palát. Míč po rohovém kopu doputoval k zadní tyči a mladoboleslavský bek ho uklidil do sítě. Za pět minut mohli Středočeši dokonce jít do vedení, zlínský gólman však Matějovského dělovku vyrazil a zachránil svůj tým od pohromy.

Tescoma Zlín - FK Mladá Boleslav 2:2
Poločas: 1:1, Branky: 11. Lasota, 47. Činčala z pen. - 19. Sedláček, 77. Palát. Rozhodčí: Čuřín - Vodička, Chytil. Bez karet. Diváci: 2654
Sestavy:
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Švach, Hubáček - Novosad (80. Žemlík), Vrtělka, Lasota, Dobeš (58. Zapletal) - Malár, Činčala (75. Bača). Trenér: Palička.
Boleslav: Miller - Krátký, Skála, Gába, Palát - Cigánek (64. Jarolím), Vít, Matějovský (86. Švejdík), Čupr - Sedláček, Bednář. Trenér: Uhrin ml.