Plzeň i Sparta se štěstím využily zaváhání Liberce, liga zažije drama

Fotbalisté Liberce mohou litovat páteční remízy se Slováckem. Oba pronásledovatelé totiž zaváhání Slovanu využili a vedoucímu týmu tabulky se přiblížili. Druhá Sparta v duelu 28. kola Gambrinus ligy zdolala v pražském derby Bohemians 1:0 a ztrácí dva body. Také třetí Plzeň v Mladé Boleslavi vytrhl jeden gól a dotáhla se k Liberci na tři body. Klokani zůstali na sestupové příčce bod za Baníkem Ostrava.

Hráči Plzně se radují z gólu v Mladé Boleslavi.

Magnetem nedělního programu byly zápasy týmů, které pronásledují vedoucí Liberec. Plzeň potřebovala zvládnout těžké utkání v Mladé Boleslavi a Sparta večer pražské derby s Bohemkou.

Proti Plzni stála statistika - na hřišti Mladé Boleslavi ještě v lize nikdy nevyhrála. „Mám takové série rád, protože jednou musí skončit. A věřím, že to bude v neděli," troufal si plzeňský Pavel Vrba.

A měl pravdu. Obhájci titulu začali s dirigentem Horváthem jen na lavičce a nemohli se dlouho prosadit. Po přestávce se kapitán na hřiště místo Bakoše dostal, z přímého kopu trefil břevno a boleslavský Rolko vzápětí orazítkoval vlastní tyč, gól však stejně nepadl. Až čtyři minuty před koncem vystřelil Darida a Ševinský šťastně tečoval míč do sítě.

Sparta sice byla proti klokanům jasným favoritem, prožívá však zoufalé jaro a ke všem ligovým trablům se teď musela vypořádat i s rozčarováním ze středeční porážky ve finále poháru s Olomoucí.

Nebylo tedy divu, že její večerní duel s Bohemians se v mnohém podobal odpolednímu snažení Plzně. Letenští se silou vůle tlačili vpřed, s viditelnou dávkou nervozity si však do přestávky nevypracovali jedinou vážnější šanci. Až ve druhé půli byli nebezpečnější, jenže Kweuke trefil bombou jen břevno a kvůli zranění pak musel odejít ze hřiště.

Přesto sparťané dali vytoužený gól dřív, než se to před nimi povedlo Plzni. V 72. minutě si Hušbauer narazil míč s Holkem a prostřelil Sňozíka, čímž od Sparty hrozbu další blamáže odvrátil.

Olomouc má aspoň bod

Čtyři dny po slavném zisku Poháru České pošty čekal Olomouc další díl záchranářské šichty, tentokrát doma s Jabloncem. A kouč Uličný již bezprostředně po vítězném finále se Spartou své hráče upozorňoval, že záchrana v lize je pro Hanáky jarní prioritou.

Remíza 1:1 ještě Sigmě jistotu nedala, ale je hodně blízko svému cíli. Bod je pro ni navíc dobrý, protože po trefě Pitáka prohrávala a porážku odvrátil až obránce Dreksa.

Souboj o páté místo mezi Teplicemi a Duklou měl na Stínadlech nečekaně hladký průběh. Jako by domácí chtěli svým výkonem přesvědčit kouče Radu, aby v Teplicích zůstal a neodcházel po sezóně do Slavie... Netradiční střelec Ljevakovič se trefil dvakrát a třetí gól přidal ještě do přestávky Vachoušek, takže Dukla byla zralá na ručník. Ve druhé půli přidal branku i mladý Vůch, a tak se Pražanům pojede domů hodně těžce.

Poslední Viktorii již neudrží v lize ani skomírající teorie. Žižkov každopádně sestoupí, zápas s Jihočechy na tom po výhře Baníku v Příbrami nemohl nic změnit. Viktorka doma zvítězila 2:0, nicméně po roce se zase vrátí do druhé ligy.