Příbram - Ostrava 1:2Ostrava žije, porazila Příbram i díky neuznanému gólu domácích, Žižkov sestupuje

24. Kukec 0 : 1
31. Krejčí 1 : 1
50. Kraut 1 : 2

PŘÍBRAM

Ostrava ještě žije! Tři cenné body v boji o záchranu vybojovala v sobotním 28. kole Gambrinus ligy v Příbrami po výhře 2:1. Kouzlo týmu kouče Vavrušky jako by vyprchalo, Příbram prohrála potřetí v řadě a opět s celkem, který bojuje o záchranu. Řeka Litavka jako by odplavila dravost a důraz, které domácí zdobily po většinu ligového ročníku. Domácí se ale mohou cítit ukřivděni, neboť sudí v samém závěru neuznal regulérní gól Papšyse pro domnělý ofsajd. Výhra Baníku také znamená, že poslední Žižkov je definitivně prvním sestupujícím.

Baník byl od první minuty hodně aktivní, Lukeš rozděloval míče, ale veškerá snaha končila před domácí šestnáctkou, a co prošlo, schoval v rukavicích Hruška. Příbrami trvalo víc než deset minut, než se dostala k první akci a standardce. Pleško našel od rohového praporku volného Andrejeviče, ale ten hlavičkoval metr vedle odkryté branky. Podobně si vedle hosté po rohu Lukeše, kdy Vomáčka pro změnu mířil hlavou nad břevno. Vzápětí utekl po levé straně Kraut, ale Hruška jeho ránu kryl.

Kukecova paráda

Baník měl víc vůle po vítězství a byl po dvaceti minutách odměněn. Vašenda vyslal po levé straně Kukece, ten si pohrál s Andrejevičem a Krejčím a krásnou technickou střelou vymetl pavučinu ve vzdálenějším horním rohu branky bezmocného Hrušky. Příbram odpověděla poměrně brzy. T. Pilík zahrával rohový kop. Nekrytý Krejčí ani nevyskočil, udeřil hlavou do balónu a Baránkovi, který na mokrém trávníku podklouzl, proskočil u tyče  pod rukama do sítě.

Hosté mohli jít znovu do vedení, po přihrávce Lukeše šel sám na Hrušku Kraut, ale ten ho bravurně vychytal. Domácí jako by si uvědomili, že další porážka od zachraňujícího se týmu by byla podivná, přidali na aktivitě. Šlapák po rychlé akci našel centrem P. Pilíka, který dělovkou málem protrhl síť, ovšem tu nad brankou ve výšce šesti metrů nad břevnem... Krbeček vzápětí mířil přesně, ale Baránek skvěle vyrazil na roh.

Baník nabídl další dvě pohledné akce, ale chybělo jim zakončení. Hlavně Kraut měl jít do Kukecova centru hlavou, ale on se po něm natahoval nohou. Obrovskou šanci si vytvořil sám Lukeš, který se lehce zbavil bránících hráčů, ale tváří v tvář Hruškovi pálil nad břevno. První půle u Litavky nabídla docela pohledný fotbal.

Fantišův úder

Úvod druhé půle patřil hostům. Lukeš poslal z trestného kopu milimetrový centr přes celou šestnáctku na špatně pokrytého příbramského odchovance Fantiše, který nedal zblízka Hruškovi šanci. Příbramská obrana si opět vybrala jednu ze slabých chvil, kterých má ale v poslední době až příliš mnoho. Příbramští znovu zvýšili obrátky, ale dva dalekonosné pokusy Pleška z trestných kopů byly pro Baránka lahůdkou.

Oba týmy se dál snažily o rychlé útočné akce. Nebezpečnější byli domácí, Papšys však selhal pět metrů před bránou a trefil jen boční síť. Do ještě lepší pozice se dostal na druhé straně Kukec, který si udělal opět z obránců kuželky. Místo přihrávky volnému Fantišovi ale volil střelu, které však skončila mimo tyče. Příbram dvakrát zahrozila po levé straně, ale Šlapák poslal Baránkovi spíš malou domů, než by ho ohrozil a Krbeček se později jen ohlédl za Divíškovým centrem, místo aby šel po míči.

Závěrečné minuty patřily domácím, kteří jako by si rozpomněli, jakým fotbalem poráželi soupeře i zvučnějších jmen, než má momentálně Baník, ale v koncovce zůstali zoufalí. Ostravané někdy i se štěstím odvraceli jejich útoky. Sami už tak nebezpeční nebyli, protože trenér Látal vyměnil ofenzivní hráče za defenzivní, ale podstatné byly tři body. O ty přesto málem přišli, neboť v nastavení skóroval hlavičkující Papšys. Sudí však domácí trefu neuznal pro domnělý ofsajd a naštvaný trenér Vavruška ještě před závěrečným hvizdem opustil dějiště zápasu.

1. FK Příbram - Baník Ostrava 1:2 (1:1)
Branky: 30. Krejčí - 23. Kukec, 50. Fantiš. Rozhodčí: Zelinka - Večeřa, Tacina. ŽK: Kraus, T. Pilík - Kukec, Marek. Diváci: 2867.
Příbram: Hruška - Andrejevič (88. Dušek), Krejčí, Mišůn, Pleško - Mareš (57. Papšys), Kraus (67. Divíšek), T. Pilík, P. Pilík - Šlapák, Krbeček. Trenér: Vavruška.
Ostrava: Baránek - Frydrych, Zawada, Vomáčka, Lukeš (83. Adámik) - Vašenda, Fantiš (81. Poliaček), Marek, Kukec (71. Droppa) - Magera, Kraut. Trenér: Látal.