Ml.Boleslav - Plzeň 0:1Plzeň zlomila prokletí, v Mladé Boleslavi vyhrála a dál sní o titulu

87. Ševinský 0 : 1

Mladá Boleslav

Plzeň dál sní o obhajobě ligového titulu. Na devátý pokus zlomila prokletí stadiónu v Mladé Boleslavi, kde do neděle nevyhrála ani jedno ze šesti utkání Gambrinus ligy, dokonce ani při dvou pohárových duelech se v městě automobilů nezmohli Západočeši na víc než jednu remízu. I v duelu 28. kola fotbalové ligy se trápili, ale čtyři minuty před koncem je vysvobodil Darida, a tak je Plzeň jen tři body za vedoucím Libercem.

Úřadující mistr nastoupil bez tradičního kapitána Horvátha, jehož v týdnu skolila viróza, a také pouze na lavičce s brankářskou jedničkou Romanem Pavlíkem. Toho pro změnu vyřadila bolestivě naražená záda.

Hosté solidně kombinovali, zejména Darida se ve středu pole snažil zastat pozici chybějícího Horvátha. Nedařilo se mu však míče rozdělovat stejně precizně jako zkušenějšímu matadorovi, a tak největší nebezpečí pro domácí branku přicházelo po rychlých výpadech ze stran.

Nejprve když po třinácti minutách Rajtoral po pravé straně vyslal za obranu Petrželu, po jehož zpětné přihrávce měl tutovku Darida, ale Šeda míč výborně vyboxoval. Pak po centru Pilaře obrovskou příležitost zazdil hlavičkující Darida.

Těsně před poločasem se po kolmici Čišovského octnul tváří v tvář Šedovi Bakoš, ale nabídnutou příležitostí pohrdl a vysoko přestřelil, tudíž domácí šli do šatny s lichotivým čistým kontem. Sami si totiž vytvořili jedinou šanci, když po špatně rozehraném rohovém kopu Plzně podnikl po levé straně rychlý výpad Bulut a křížným balónem našel v pokutovém území Mareše, jenže jeho stoprocentní šanci bravurně zmařil Čech.

Po přestávce si Plzeň vytvořila obrovskou převahu. Držela míč a kombinovala, jenže vše bylo v jejím podání až příliš předvídatelné či pomalé, tudíž Středočeši drželi bez problémů čisté konto. A v 68. minutě je po rychlém výpadu dělily milimetry od gólu, když Marešovu dělovku z pětatřiceti metrů vytlačil na břevno Čech. Vzápětí se pak domácí zlobili na sudího Příhodu, když se po kontaktu s Petrželou v pokutovém území skácel Chramosta, ale penalta se nekopala.

Deset minut před koncem trefil Horváth z přímého kopu břevno, hlavičkující Wágner pak vrátil míč před Šedu, kde se od Johany balón odrazil do tyčky a následně jej domácí uklidili do zázemí, čímž definitivně zažehnali největší bezpečí.

Jenže čtyři minuty před koncem pronikl zleva do pokutového území Rajtoral, posunul míč do středu pokutového území, kam z druhé vlny naběhl Darida, jehož střelu tečoval Ševinský a rozjásal Plzeň - 0:1. Západočeši pak ještě trnuli, když rychlý kontr Mareše zakončoval střelu do tyčky Bulut, ale nervózní závěr Plzeň přežila a slavila tříbodový zisk.

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)on-line
Branka: 87. Ševinský. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Mencl. ŽK: Kulič, Táborský, Kysela, Bulut - Darida. Diváci: 3854.
Mladá Boleslav: Šeda - Kysela, Rolko, Johana, Janíček (36. Táborský) - Kúdela, Ščuk (90. Synek) - Bulut, Kulič, Mareš - Chramosta. Trenér: Koubek.
Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Procházka, Darida (89. Hájovský) - Petržela, Kolář, Pilař (78. Wágner) - Bakoš (67. Horváth). Trenér: Vrba.