Rubriky:

1. liga

Jun: Na Pacandu jsem si zvykl, ale zvládám to i sám

25. října 2004 09:40 - PRAHA

Dvěma góly zatížil sparťan Tomáš Jun v sobotním duelu konto ostravského Baníku a po 10. kole první ligy se probojoval do čela tabulky střelců. "Kdyby se titul krále střelců zase vrátil na Letnou, bylo by to fajn," říká jednadvacetiletý útočník, jenž se v letošní sezóně trefil v nejvyšší soutěži už sedmkrát.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Dvě trefy na Bazalech proti mistrovi, to je paráda, jak jste svoje góly viděl?
Před prvním jsem viděl Tomáše Sivoka, jak se chystá centrovat. Snažil jsem se dostat před Bestu. Hlavou jsem tam byl o kousek dřív a balón správně trefil. Při druhém posunul Sivok míče za obranu, kam jsem se dostal. Gólman vybíhal, tak jsem ho chtěl přehodit, ale v poslední chvíli jsem si všiml, že povyskočil, proto jsem dal míč pod ním a on se došoural do brány.

Po utkání s Příbramí, kdy jste se střelecky honili s Milanem Pacandou, jste říkal, jak si perfektně rozumíte. Teď jste na hrotu sám a jde vám to také. Není to pro vás lepší?
Abych pravdu řekl, tak moc ne. Je to mnohem náročnější. Na Pacandu jsem si zvykl, hraje se mi s ním dobře. Na druhou stranu, Baníku jsem dal dva góly, takže nemohu říct, že to je úplně špatné. Zvládám to i sám. Trenér se zkrátka takhle rozhodl. Myslím si, že zase přijdou zápasy, kdy budeme hrát spolu.

Vedete se sedmi góly tabulku střelců, pustíte před sebe ještě Pacandu, nebo někoho jiného?
Takhle o tom nepřemýšlím. Až bude Milan zase hrát, určitě nějaké góly přidá. Znovu se budeme honit, ale to pro nás určitě není nejpodstatnější. Důležité je, že vyhráváme. Kdyby se titul krále střelců zase vrátil na Letnou, bylo by to fajn. Nikoho bychom už před sebe pustit nemuseli... Možná ještě našeho obránce Jirku Homolu, ten má na kontě pět tref.

Ze série pěti těžkých utkání v rychlém sledu máte tři úspěšně za sebou, ale o to větší asi bude únava...
Určitě je znát. Trenér asi nechá při pohárovém utkání v Mostě některé z nás odpočinout a týden do zápasu s Olomoucí by měl na jejich obnovení stačit.

Na první pohled jste vyhráli poměrně lehce, čekali jste na Bazalech těžší zápas?
Čekali. Především proto, že Baník v pondělí prohrál doma s Libercem 0:4 a přišel nový trenér. V novinách se to hodně nafukovalo. Domácí nebyli špatní, měli náznaky šancí, ale dnes nám výborně zahrála obrana a tradičně dobře chytal Blažek. Když kluci vzadu ubrání nulu a my dáme vpředu gól, nejsou pro nás tyhle zápasy tak těžké.

Utkání hodně ovlivnily chyby baníkovské obrany...
Asi ano, ale fotbal je o chybách. Baník jich udělal víc a my jsme z nich těžili.

Na Bazalech jste se několikrát ocitl v ofsajdové pasti...
Pohybuji se na hraně ofsajdu, jinak to nejde. Ostraváci ofsajd systém zvládají dobře, takže několikrát mě nechali za sebou, ale když to vyjde, běžím sám na bránu. Musím to zkoušet.

Myslíte si, že výhrou na Bazalech jste už v boji o titul Baník odstřihli?
Doufám, že ano, ale konec je moc daleko. Máme boj o titul dobře rozehraný. Snad nás nepotká nějaká krize. Teď potřebujeme doma porazit dalšího silného soupeře, kterým je Olomouc, což bude zase o čelo tabulky. Když vyhrajeme, opět soupeřům odskočíme. Po podzimu můžeme mít slibný náskok, který bychom na jaře kontrolovali.

Který ze tří zápasů v osmi dnech byl nejtěžší, pokud se dají duely se Slavií, Manchesterem a Baníkem srovnat?
Srovnávají se těžko, protože každý byl jiný. Stejně náročné byly možná po fyzické stránce. Slavii a Baníku jsme dali po dvou gólech, takže to bylo veselejší. S Manchesterem to bylo o velkém zážitku. Na těchto zápasech je cenné, že roste naše psychická síla a sebedůvěra. Dnes prostě jdeme v lize do každého utkání s cílem ho vyhrát, ať je to doma, nebo venku. Navíc nás motivuje i soupeř, když v novinách čteme, jak nás chce porazit a ukončit naši sérii.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..