Rubriky:

1. liga

Jarabinskému schází v Baníku součinnost řad

25. října 2004 10:14 - OSTRAVA

Bouřlivými ovacemi na začátku a dvěma transparenty "Franto, díky" se fanoušci Baníku rozloučili s odvolaným trenérem Františkem Komňackým. Teď už střídačce Ostravanů vládne Jozef Jarabinský a v jeho tváři se po zápase se Spartou nezračila ani špetka spokojenosti.

Tým sice pochválil za kvalitní výkon do vstřelené branky, ale pak tvrdě analyzoval, proč Baník i ve čtvrtém vzájemném utkání s Pražany za posledních dvanáct měsíců prohrál.

"Nechyběla bojovnost, ale prostě jsme se nedokázali dostat k odraženým míčům a také vázla spolupráce mezi všemi řadami, obranou, zálohou i útokem. Vůbec jsme se nebyli ve druhé půli schopni dostat do finální fáze," poznamenal nový trenér Baníku.

Už o přestávce v kabině měl hráčům co říci. Znovu totiž proti Ostravanům při útočných výpadech stála přesila sparťanů, kteří se rychle vraceli do základního rozestavení, mistr naopak zakládal útoky velmi pomalu. "Takhle rozehrávat nejde, to už jsem v šatně říkal. Je pravda, že jsme hráli proti Spartě, která vedla a odváděla dobrý výkon, ale v naší hře bylo zase moc nákopů a neadresných balónů," poznamenal Jarabinský.

Sázka na Königa vyšla

V podstatě jedinou větší změnou v sestavě proti minulým zápasům bylo potřetí v sezóně nasazení brankáře Königa, který nezklamal. Ochozy mu přičítaly vinu na druhé trefě, ale televizní záznam jasně potvrdil, že selhala obrana.

"Raška dostal čtyři góly, tak jsem se rozhodl ke změně. König je dobrý brankář, je tady předpoklad, že se chytí. Žádnou chybu neudělal a působil poměrně jistě," pochválil svého svěřence mezi tyčemi trenér.

Chyby neměl kdo napravit

Baník se přesto nevyvaroval dalších hrubých minel v defenzívě. A za ty zaplatil krutou daň v podobě dvou gólů.

"Při prvním se Sivok dostal za tři obránce, ani jeden z nich na přihrávku sparťanů nereagoval. Hlavičkující Jun nemusel ani podstoupit žádný souboj, dal gól pohodlně. Byla to série chyb. Obvykle je v mužstvu jednu chybu schopen napravit druhý nebo třetí hráč, nám se to ale nevedlo. To se musí změnit," dodal Jarabinský.

Situace v Baníku se ale nelekl. "Odpovídá to tomu, co jsem čekal. Čeká nás moc práce a lehce to nepůjde, ale herně to může být lepší. Líbil se mi Papadopulos, je velkou perspektivou, své splnil i Zúbek. Bohužel jsme to nezvládli v obraně," uzavřel kouč.

Igor Bruzl, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..