Rubriky:

1. liga

Slávistický fotbalista Prošek má lehkou srdeční vadu, musí na operaci

19. května 2012 23:26 - Praha

Slávistický fotbalista Václav Prošek má vrozenou lehkou srdeční vadu a musí podstoupit operaci. Mimo hru bude přibližně půl roku. Informoval o tom klubový web Slavie.

 

Petr Hloušek, Právo

"Lékaři zjistili, že mám vrozenou vadu, ale lehkým zákrokem se to dá odstranit. Je to operace na dvě hodiny," uvedl devatenáctiletý fotbalista. Drobné potíže ho trápily asi od patnácti let, lékaři ale nemohli přijít na to, co mu je.

"Projevovalo se to takovým lehkým záchvatem, že jsem nemohl najednou běhat, točila se mi hlava, rychle se mi rozbušilo srdce a tlačilo mě na hrudníku. Poprvé jsem to zažil asi v patnácti letech a od té doby se to nepravidelně vracelo," uvedl. "Podstoupil jsem několik vyšetření, ale doktoři nic nenašli. Můj aktuální stav se mi podařilo zachytit na sporttesteru a díky tomu doktoři zjistili, co mi opravdu je," dodal.

Prošek nyní čeká na termín operace a pak bude asi šest měsíců mimo hru. "Pauza to bude pro mě hodně dlouhá. Musím mít šestiměsíční klid a následně se budu moci zapojit do tréninku, když všechno dobře dopadne," dodal Prošek.

Prošek odehrál za Slavii v první lize sedm zápasů, na svůj premiérový gól v nejvyšší soutěži stále čeká.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..