Rubriky:

1. liga

VIDEO: Slavii jsem odmítnout nemohl a panu Lavičkovi Spartu přeju, říká Kisel

23. května 2012 10:13

Po ročním angažmá v australském klubu Sydney FC se pětatřicetiletý slovenský fotbalista Karol Kisel vrátil do pražské Slavie. „Přišla velice příjemná nabídka, přitom už jsem přemýšlel, že spíš hrát nebudu. Jediný klub, který mě mohl dostat, byla Slavia,“ přiznal Kisel, který bude souběžně vykonávat i funkci manažera mládeže.

Sport.cz

Jak dlouho jste nabídku Slavie zvažoval?

Oficiálně jsme spolu poprvé mluvili minulý čtvrtek a dohodli jsme se rychle. Ve Slavii jsem byl šťastnej. Znám prostředí, kluky a doufám, že týmu ještě můžu pomoci. I zpětná vazba byla pozitivní, jak od hráčů, tak od lidí kolem Slavie. Taky jsem se bavil s předpokládaným trenérem.

Vy jste hovořil s Petrem Radou, který by měl do Slavie přijít z Teplic?

Bylo pro mě důležité s ním mluvit. Chtěl jsem se s ním pobavit o jeho úmyslech, jestli o mě stojí a tak.

Zvedne se Slavia po mizerné sezóně?

Věřím tomu, jinak bych tady nebyl. Čekám docela velké zlepšení. Jak znám mužstvo, postavení v tabulce jeho kvalitám neodpovídalo. Ale samozřejmě nebudu dopředu vyhlašovat, že jdeme rovnou do pohárů.

Proč jste uzavřel jen roční smlouvu?

Já to tak podepisuju vždycky. Pro hráče nad třicet je to nejlepší. Když budu zdravej a bude se mi dařit, můžu ještě pokračovat, ale teď to nemá smysl řešit. K hráčské smlouvě mám ještě kontrakt na funkci manažera mládeže. Kontinuálně bych spíš chtěl přejít do téhle role.

Co budete mít konkrétně na starost?

Mládež od přípravky po dorost včetně všech trenérů a zázemí. Myšlenek na zlepšení mám hodně, přeci jen jsem ve fotbale už něco prožil.

Půjde to skloubit s profesí hráče?

Určitě. Budu pracovat před tréninkem i po něm. Jsem zvyklej tvrdě pracovat. Můžu chodit na stadión na osmou, a když bude potřeba, zůstanu tam klidně do deseti večer. Chci hodně chodit mezi kluky, ne jen sedět v kanceláři. Rád bych pomohl vytvářet prostředí pro růst talentů a jejich přísunu do áčka, což by ulevilo rozpočtu. V tom Slavia vždy vynikala, ale v posledních letech některé hráče zbytečně ztratila.

V Sydney jste působil s trenérem Lavičkou, který má namířeno do Sparty. Řešili jste spolu jeho nové angažmá?

To ne. Pan Lavička je vzdělaný člověk a on nejlíp ví, co má dělat. Rozhodně mu Spartu přeju. Pak bychom si proti sobě aspoň zahráli derby, to by bylo hodně pikantní.

V Austrálii jste spolu pracovali celkem dva roky. Dá se říct, že váš vztah trochu přerostl v kamarádství?

Mám k panu Lavičkovi velký respekt, známe se hodně dobře, stejně jako naše rodiny. Pokaždé si máme co říct, vždycky se s ním rád uvidím, ale kamarádství se tomu říkat nedá. On je trenér, já hráč.

On vás v souvislosti se Spartou neoslovil?

Ne, nic nepřišlo (úsměv).

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..