Rubriky:

1. liga

Ostravský Baník musí na podzim do vítkovického azylu

28. května 2012 09:13 - Ostrava

Fotbalisté Baníku Ostrava zahájí podzimní část sezóny v azylu. Důvodem jsou průtahy s rekonstrukcí hřiště na Bazalech, která by kvůli stavebním komplikacím měla být dokončena přibližně s dvou- až třítýdenním zpožděním. Baník by měl úvodní dva domácí zápasy podzimu odehrát na Městském stadiónu ve Vítkovicích.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Harmonogram opravných prací naboural vadně nainstalovaný topný kabel vyhřívání hřiště v roce 2010, který si nyní vyžádá další dodatečně úpravy v pískovém podloží a profilu trávníku.

Klub, který se s dodavatelem dřívější zakázky dohaduje v reklamačním řízení, tak přijde rekonstrukce hřiště na dvojnásobek původního rozpočtu, na přibližně 3,5 miliónu korun.

"To všechno má za následek prodloužení původního harmonogramu rekonstrukce minimálně o dva týdny. Takže už teď je jasné, že v prvních dvou domácích zápasech podzimní části sezóny nebude Baník moci využít Bazaly," řekl šéf představenstva Petr Šafarčík.

Baník nyní jedná o tom, že by se na začátek podzimu měl přesunout na Městský stadión do Vítkovic. "Jedná se pouze o krátkodobé řešení, a pokud vše bude probíhat bez dalších zádrhelů, měli bychom se na Bazaly vrátit přibližně v závěru srpna," uvedl Šafarčík.

Technický stav hrací plochy i špatné odvodnění stadiónu na Bazalech jsou dlouhodobě neutěšené. Ostravský klub měl kvůli tomu v minulých dnech potíže se získáním prvoligové licence pro příští sezónu, kterou mu FAČR ve středu udělila až po odvolání.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..