Rubriky:

1. liga

Potvrzeno! Lavička se stal trenérem Sparty. Vrátil se po čtyřech letech

13. června 2012 09:51 - Praha

Novým trenérem fotbalistů pražské Sparty se stal Vítězslav Lavička, který dnes povede první trénink mužstva. Na Letnou se vrátil po téměř čtyřech letech a vystřídal Martina Haška, jenž skončil po předposledním kole uplynulé sezóny.

 

archiv Vítězslava Lavičky

Lavička byl s vedením Sparty v kontaktu už od skončení ligové sezóny, v níž nejbohatší český klub nesplnil předsezónní cíl a obsadil druhé místo za vítězným Libercem. To stálo pozici hlavního trenéra Haška.

Devětačtyřicetiletý Lavička prostředí na Letné dobře zná. Před čtyřmi lety opustil kvůli nabídce pražského celku post kouče reprezentační jednadvacítky a ve Spartě zahájil jako hlavní trenér sezónu 2008/09, ale v říjnu po sérii špatných výsledků skončil.

Pak vyrazil do Sydney, kde předloni slavil australský titul. Po uplynulé sezóně mu u protinožců vypršela smlouva a vrátil se zpět do Čech. Nabídku mu předložila také konkurenční Slavia, Lavička ji ale odmítl.

Na Letné působil i jako aktivní hráč. S trénováním začal v Chrudimi, poté se jako asistent podílel na čtyřech mistrovských titulech Sparty, kterou krátce vedl v ročníku 2001/02 jako hlavní kouč. Pak trénoval Žižkov a před šesti lety získal mistrovský titul s Libercem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..