Rubriky:

1. liga

Ve Slavii končí útočník Pospěch a asistent Vrabec

13. června 2012 17:21 - Praha

Ve fotbalové Slavii skončil Zbyněk Pospěch. Klubové vedení dnes potvrdilo, že s jeho službami už nepočítá a devětadvacetiletý útočník si hledá nové angažmá.

 

Jan Handrejch, Právo

"I když se naše cesty rozcházejí, neznamená to, že si neuvědomujeme, jak moc nám Zbyněk svými góly pomohl. Zejména loni na jaře přispěl svými sedmi brankami k tomu, že se Slavia po sportovní stránce v lize zachránila. V této sezoně ho bohužel do značné míry přibrzdilo zranění," uvedla na webu Slavie tisková mluvčí Soňa Nouzáková.

S vršovickým klubem se už rozloučil Bassirou Dembélé, kterému skončila smlouva. Naopak vedení uplatnilo opci na Štěpána Koreše a jedná o prodloužení kontraktu se zkušeným Stanislavem Vlčkem. Tomu vyprší smlouva 30. června.

V současné době vedení Slavie usiluje také o příchod dvou až tří hráčů, kteří patří mezi dlouhodobě vytypované posily. "Jednání jsou na dobré cestě. Věříme, že se vše podaří finálně dotáhnout co nejdříve, aby se hráči mohli zapojit do přípravy s mužstvem," doplnila Nouzáková.

Na místě asistenta trenéra skončil Petr Vrabec. Novému hlavnímu kouči Petru Radovi tak budou v nadcházející sezoně pomáhat Martin Poustka a Martin Vaniak, který zároveň zůstává trenérem brankářů. Změna nastala také na místě kondičního trenéra: Jana Netschera po odchodu k národnímu týmu nahradil Jan Budějský.

"Petru Vrabcovi i Janu Netscherovi děkujeme za práci, kterou pro Slavii řadu let odváděli. Oba byli u největších momentů našeho klubu v jeho novodobé historii, a to postupu do Ligy mistrů a dvou titulů. V osobním i profesním životě jim přejeme co nejvíce úspěchů," uvedla Nouzáková.

První trénink čeká slávisty 18. června, do té doby hráči absolvují zátěžové a kondiční testy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..