Rubriky:

1. liga

Brankář Pavlík musí na operaci a bude Plzni chybět v úvodu sezóny

18. června 2012 19:30 - Plzeň

Fotbalisté Plzně přišli pro úvod nové sezóny o brankáře Romana Pavlíka. Zkušený gólman, jenž na jaře plnil roli jedničky, se musí podrobit operaci, která by měla vyřešit jeho přetrvávající problémy se zády. K týmu by se měl připojit v průběhu podzimu.

 

Petr Horník, Právo

Šestatřicetiletý Pavlík měl potíže se zády už na konci sezóny, kvůli čemuž musel vynechat poslední tři ligová kola. "Po skončení sezóny jsem se ve spolupráci s vedením Viktorie snažil situaci řešit intenzivní léčbou, strávil jsem 14 dní v lázních a podrobil se množství fyzioterapeutických procedur, nicméně po deseti dnech přípravy se problémy ozvaly naplno znovu," cituje Pavlíka tisková zpráva klubu.

Sice by prý mohl chytat, ale s omezením a riskoval by trvalé následky. Proto se po poradě s lékaři a klubem rozhodl pro operaci. "Je nám samozřejmě líto, že Roman bude týmu chybět, nicméně v případě odkladu operačního zákroku by byla ohrožena nejen jeho další sportovní kariéra, ale především zdraví jako takové. S Romanem nadále počítáme a potřebujeme ho mít ve Viktorii v plné síle," řekl generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Klub má po odchodu Marka Čecha k dispozici do branky novou posilu Petra Bolka, Martina Ticháčka, Lukáše Krbečka a mladého odchovance Aleše Mandouse. "Zjišťovali jsme alternativy dalšího možného doplnění na brankářský post, nicméně vzhledem k široké stávající základně brankařů nás nic nenutí k rychlému a nepromyšlenému řešení. Zvláště když Petr Bolek během prvních dnů v týmu potvrzuje pověst, která ho provázela při příchodu ze Slovenska. Je to velmi kvalitní gólman, skvěle zapadl také do kabiny," dodal Šádek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..