Slovácko zlomilo střeleckou smůlu proti Zlínu

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Střelecká pohotovost podložená větším tlakem přinesla fotbalistům Slovácka v jihomoravském derby vítězství 3:1 nad Zlínem. Vedoucí branku vstřelil ve 14. minutě Zbyněk Pospěch, druhý gól přidal před koncem poločasu Filipský a po změně stran zvýšil náskok Ivana. Zlínu se podařilo alespoň zkorigovat výsledek ve třetí minutě nastavení po Kročově hlavičce.

Ilustrační foto.

Fotbalisté Slovácka vstoupili do utkání s očividnou snahou prolomit mizernou sérii, během níž v posledních třech ligových zápasech neskórovali. Zlín sice vsadil na neprostupnou defenzivní hru, záměr mu ale vydržel necelou čtvrthodinu. Skóre otevřel ve 14. minutě Zbyněk Pospěch, jenž po krátkém sólu poslal míč do sítě pod padajícím brankářem Baránkem. Na obdržený gól reagoval Zlín útočnější hrou. Už o čtyři minuty později Lasotovu střelu tečoval Žemlík, ovšem brankář Drobisz stačil míč vyrazit.

Jednobrankový náskok Slovácko vyprovokoval k útočné aktivitě, střeleckým pokusům ale chyběla přesnost. Ve 23. minutě mířil aktivně hrající Ivana vedle. Po půlhodině hry založil Ivana po pravé straně akci, našel volného Pospěcha a v poslední chvíli zachraňoval Vidlička. Ve 40. minutě po odraženém rohovém kopu Ivana těsně minul branku, pak chytrou přihrávkou za obránce našel Pospěcha, jehož střela se otřela o tyčku. Vzápětí Jarolímovu střelu z pravé strany brankář Baránek vyrazil pouze na břevno a odražený míč vrátil hlavou do sítě Filipský, jenž vstřelil svou první ligovou branku.

Výkon Zlína se po změně stran na chvíli zlepšil, ale nepřesná koncovka připravila hostující tým o možnost vyrovnat. V 59. minutě mířil Činčala do Drobisze, vzápětí Zapletal naservíroval míč do vyložené šance Lasotovi, jenž z hranice malého čtverce přestřelil opuštěnou branku. O tři minuty později zahodil další vyloženou šanci po Dobešově ideálním uvolnění Malár, jenž rychlý sólový protiútok zakončil střelou vedle branky.

Nejlepší hráč utkání Ivana ukázal své rychlostní i technické kvality v 70. minutě, kdy po úniku z levé strany oklamal dva obránce Zlína, položil si Baránka a vstřelil třetí branku. V závěru už se hrálo zcela pod taktovkou Slovácka, které si z tlaku vypracovalo ještě několik dalších příležitostí, obrana Zlína už ale nekapitulovala. Naopak ve třetí minutě nastavení po zaváhání domácích zadáků zmírnil prohru Kroča, jenž se nejlépe zorientoval a poslal hlavou míč do sítě.

1. FC Slovácko - Zlín 3:1 (2:0)
Branky: 14. Zb. Pospěch, 42. Filipský, 70. Ivana - 90. (+3) Kroča. Rozhodčí: Královec - Kordula, Lhoták. ŽK: Abrahám, Filipský, Pospěch - Vidlička, Činčala, Hubáček, Kroča. Diváci: 5150.
Slovácko: Drobisz -Švejnoha, Rajnoch, Palinek, Kadlec - Jarolím (75. Petržela), Abrahám, Polách, Filipský (71. Čoupek) - Zb. Pospěch (81. Nezmar), Ivana. Trenér: Jarolím.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Švach, Hubáček - Malár, Vrtělka, Činčala, Dujka (46. Dobeš) - Žemlík (23. Zapletal), Lasota (76. Bača). Trenér: Palička.