Budějovice ukončily gólový půst a v Opavě získaly bod

OPAVA

Nehoráznou smůlou a pak vlastní nedisciplinovaností se připravili fotbalisté Opavy o vítězství nad Českými Budějovicemi. Ještě dvacet minut před koncem zápasu vedli 2:0, nakonec však byli rádi za remízu. Jihočeši tak i podruhé pod trenérem Robertem Žákem venku remizovali, po 481 minutách navíc přerušili svůj gólový půst.

Opavané začali hodně ofenzivně, ale chvíli jim trvalo, než se dokázali dostat před soupeřovu branku. Těžký, promočený terén komplikoval rychlou rozehrávku, o kterou se snažili a první střelu na branku tak po jednom z rychlých protiútoků vyslal na Vaškovu branku hostující Pončák.

To byla ale nadlouho poslední šance hostů. Naopak ve 23. minutě se dostal k odraženému míči na úrovni pokutového území Hubník, který pořádně protáhl brankáře Filipka. Stejný hráč se o pět minut později opět objevil v šestnáctce, ale po Kišově centru přestřelil z deseti metrů branku.

Tlak domácí opadl po další zahozené šanci Brazilce Melinha a ke slovu se opět dostali Jihočeši. Lafata ve 41. minutě nastřelil po brejku gólmana Vaška, těsně před koncem poločasu pak trestuhodně minul Kuličův centr.

Na góly si tak diváci museli počkat až po přestávce. Pak ale Opava během šesti minut vstřelila hned dva. Nejprve se v 51. minutě dostal po chybě Vozábala k míči Hubník a doslova prostřelil ruce padajícího Filipka. Pak prošel nepozornou obranou Brazilec Batista a nekompromisní střelou zvýšil.

Hosté ale zbraně nesložili a pomohlo jim i štěstí. Po faulu na Svitáka dostal v pokutovém území Baránek výhodu, obešel brankáře Filipka a ze tří metrů poslal míč po zemi do opuštěné branky. Se zdviženými pažemi se obrátil směrem k fanouškům a radoval se z gólu. Nevšiml si přitom, že se míč zastavil v kaluži těsně před brankovou čarou.

A hosté rychle vyrovnali. Kulič nejdřív obešel několik opavských hráčů a střelou z třinácti metrů snížil. O čtyři minuty později stejný hráč opět rozesmutnil domácí. Obrana Slezanů doslova usnula, nereagovala na střelu střídajícího Plocka a ani na jeho další centr. Ten nakonec dopravil do branky šťastný střelec zápasu Kulič.

Hosté měli v závěru zápasu další šance, ale potřetí už gólmana Vaška nepřekonali. I přesto byli se ziskem bodu spokojeni. Naopak Slezané nevěřícně kroutili hlavami nad zbytečnou ztrátou vítězství.

Opava - České Budějovice 2:2 (0:0)
Branky: 51. Hubník, 57. Batista - 71. a 75. Kulič. Rozhodčí: Jára - Zlámal, Goňa. ŽK: Metelka, Sviták, Baránek - Gruber, Chlebek. Diváci: 3603.
Opava: Vašek - Laciga, Kotůlek, Krajčovič - Metelka, Baránek, Sviták, Melinho (73. Pšeničnyj), Kiša - M. Hubník (78. Zeher), Batista. Trenér: Hapal.
Budějovice: Filipko - Pončák, Horejš, Homoláč, Dvořák - Němec (71. Plocek, Chlebek, Vozábal, Gruber (81. Rožboud) - Lafata (84. Myšák), Kulič. Trenér: Žák.