Rubriky:

1. liga

Video i v české lize? Podle Damkové těžko, nejsou peníze

7. července 2012 08:30 - Praha

Nově zavedené technologie pro posuzování sporných gólů ve fotbale nejspíše neovlivní české soutěže. Brání tomu především finanční nákladnost. Předsedkyně komise rozhodčích FAČR Dagmar Damková navíc nevidí v novince velký přínos pro dlouhodobou soutěž.

 

Libor Zavoral, ČTK

"Podle mě tento systém videotechnologie bude zaveden jen na velkých zápasech, nedovedu si to představit v lize. Pokud jsem slyšela, jde o dva systémy a ty jsou velmi nákladné," řekla České televizi Damková.

Případů, při kterých může systém pomoci, je navíc podle Damkové jen málo. "Za velký přínos v dlouhodobé soutěži to nepovažuji. Za celý minulý ročník jsme měli jen jeden podobný případ. Spousta lidí si navíc myslí, že se teď budou posuzovat podobně i penalty a ofsajdy, ale tak to není," upozornila.

Pravidlová komise i mezinárodní federace FIFA ve čtvrtek schválily zavedení dvou technologií, které pomohou rozhodčím posoudit, zda míč přešel brankovou čáru. Jeden systém pracuje s čipem v míči, druhým je "Jestřábí oko", používané už delší dobu v tenise. Poprvé oficiálně bude sudím sloužit video letos v prosinci na mistrovství světa klubů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..