Mladá Boleslav - Astra Ploješť 0:1Fotbalisté Mladé Boleslavi v generálce na Evropskou ligu prohráli

Fotbalisté Mladé Boleslavi zakončili soustředění v Rakousku těsnou porážkou 0:1 s rumunským celkem Astra Ploješť. V generálce na 2. předkolo Evropské ligy utrpěli první porážku v přípravě. Rozhodl o ní už v 5. minutě Japonec Seto, který po autovém vhazování snadno obešel nejistého Ščuka a vstřelil jediný gól.

Český celek měl po většinu zápasu převahu, ovšem v koncovce neuspěl. Soupeř těžil z brejků a chyb v mladoboleslavské rozehrávce, které ale netrestal.

Nejblíže k vyrovnání měl Mareš, který po změně stran trefil spojnici břevna a tyče. Neprosadila se čerstvá posila Ondřejka a neuspěl ani Rolko, jehož hlavičku vykopl jeden z obránců na brankové čáře.

Mladá Boleslav se ve čtvrtek vrací ze soustředění a bude se v domácím prostředí chystat na předkolo EL, v němž bude čelit vítězi duelu mezi Bohemians Dublin a islandským Thór Akureyri.

Juhar se uvedl hattrickem

Slovenský fotbalista Martin Juhar se v prvním zápase za Slavii Praha blýskl hattrickem. Čtyřiadvacetiletý záložník, který teprve v pondělí přestoupil z konkurenční Sparty, ve středu pomohl svému novému týmu třemi góly během druhého poločasu k vítězství 5:0 v přípravě s druholigovým Varnsdorfem.

Někdejší slovenský reprezentant do 21 let, jenž hned při své premiéře navlékl kapitánskou pásku, se v xaverovském tréninkovém areálu poprvé trefil v 55. minutě z penalty. V 76. minutě se prosadil přízemní střelou a v poslední minutě další ranou z dálky překonal brankáře Varnsdorfu.

Vedle Juhara se trefili z dalšího pokutového kopu Milutinovič a vlastní gól si dal Jakubovský. Svěřenci trenéra Petra Rady ve třetím přípravném zápase za sebou neinkasovali.

Přípravná fotbalová utkání:
Mladá Boleslav - Astra Ploješť 0:1 (0:1)
Branka: 5. Seto.
Hradec Králové - Čáslav 4:1 (1:0)
Branky: 45. z pen. a 47. Dvořák, 74. Hodas, 82. Jedunov z pen. - 88. Krmenčík.
FK Pardubice - Vysočina Jihlava 2:2 (2:0)
Branky: 29. Sklenář, 30. Petrus - 52. Tecl, 86. Kosak.
Slavia Praha - Varnsdorf 5:0 (1:0)
Branky: 55. z pen., 76., 90. Juhar, 38. Milutinovič z pen., 72. vlastní Jakubovský.
1. FC Slovácko - SFC Opava 4:3 (4:1)
Branky: 16. a 23. Došek, 27. Kovář, 45. Volešák z pen. - 1. Prokeš, 64. Žmolík, 67. Uvíra
Jablonec - Novi Sad 2:2 (1:1)
Branky Jablonce: 25. Zoubele, 86. Vukadinovič.
Dukla Praha - Universitatea Kluž 3:1 (1:0)
Branky: 26. Pázler, 65. Malý, 73. Přeučil - 72. Gafita.
Olomouc - Željezničar Sarajevo 2:0 (0:0)
Branky: 55. Doležal, 85. Ordoš.