Rubriky:

Fortuna liga

Fotbalisté Českých Budějovic vstupují do sezony s minimem změn

23. července 2012 14:35 - České Budějovice

S minimem změn v kádru nastoupí fotbalisté Českých Budějovic do sezony 2012/2013. Tým ze základní sestavy v letní přestávce opustil pouze Matej Krajčík, jemuž skončilo hostování z Jablonce. Jihočeši pro novou sezonu získali útočníka Miroslava Markoviče z Dukly, obránce Aleše Hanzlíka ze Sokolova a Bosňana Emira Zebu, jenž naposledy působil ve Slaviji Sarajevo. Tým chce skončit nejhůře do 10. místa, řekl dnes novinářům předseda představenstva Karel Poborský.

 

Petr Horník, Právo

"Měla by to být relativně klidná sezona, v níž bychom se rádi vyhnuli bojům o záchranu. Doufám, že to nezakřiknu. S doplněním kádru jsme spokojeni, prakticky se nám povedlo získat ty hráče, které jsme si naplánovali," uvedl Poborský.

Kromě nových tváří také klub změnil hostování v přestup brankáře Michala Daňka a záložníka Filipa Rýdela, kteří už v minulé sezoně na jihu Čech působili. České Budějovice se domluvily na jejich přestupu s Plzní.

Doplnění mužstva vyšlo

"Doplnění mužstva nám vyšlo, jen mě mrzí zranění některých hráčů," uvedl trenér Jihočechů František Cipro. Měl na mysli především členy základní sestavy Jaroslava Machovce a Petra Javorka. Oba nestihnou začátek sezony. "Místo Machovce může hrát Hanzlík, který se jeví velmi dobře. Horší je to v případě Javorka, jehož budeme těžko nahrazovat," řekl Cipro.

České Budějovice připravily na novou sezonu změnu v termínech domácích zápasů. Duely na Střeleckém ostrově se budou hrát v sobotu od 19:00 v letním čase a od 17:00 v zimním čase. "Udělali jsme to také kvůli tomu, že v neděli hraje naše strakonická rezerva a v pondělí juniorka," vysvětlil Poborský.

Dodal, že se neobává toho, že by nějakým způsobem poklesly návštěvy na zápasy. Podle statistických údajů se počet diváků neliší podle toho, jestli se zápas uskuteční v sobotu, nebo v neděli. "Za trenéra Tobiáše se tady kdysi také hrálo v sobotu. A návštěvy byly stejné jako v neděli," řekl Poborský.

Čeké Budějovice zahájí soutěž v sobotu doma s Olomoucí. Ve druhém kole Jihočeši zamíří do Mladé Boleslavi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..