Kouč Vrba mě hlasitě probouzel, přiznal Fillo

Plzeň

Dva zcela rozdílné poločasy odehrál v neděli proti Hradci plzeňský fotbalový záložník Martin Fillo (26). Trenér Viktorie Pavel Vrba ho hodně kritizoval za ten první a pochválil za ten druhý. „O přestávce jsem ho musel probudit,“ prozradil Vrba.

Trenér Plzně Pavel Vrba mohl být během utkání s Hradcem Králové spokojený.

Jaké bylo trenérovo přestávkové probouzení?Hlasité. Určitě ale bylo oprávněné. V tom má pravdu. Vůbec jsme se neprosazovali v těch prvních minutách a jsem rád, že ten druhý poločas se mu líbil a nechal mě tam až do konce. Myslím, že to je dokonce můj první zápas, co jsem za Plzeň odehrál celých 90 minut. O to víc jsem rád, že mě podržel a nesundal mě ze hřiště v půlce. Trošku jsem čekal, že mě vyndá.

S Hradcem jste se hodně trápili. Čím to bylo?Hradec zalezl v deseti lidech na svoji půlku a my jsme se jim do jejich obrany dlouho nemohli dostat. Z naší strany to byla trošku prvních dvacet, třicet minut křeč. Když jsme dali gól, tak už jsme kontrolovali zápas a ve druhé půli další dvě branky. Hradci trošku došly síly a my jsme mohli vyrážet do rychlých protiútoků. Dva jsme využili, takže s výsledkem 3:0 je spokojenost.

Vy sám jste také spokojený se svým výkonem?Já jsem spokojený s výkonem celého mužstva. Ten svůj hodnotit nebudu. Už jsem říkal mnohokrát, že sám se sebou jsem málokdy spokojený a ten první poločas nebyl opravdu nic moc.

V zimě jste odešel do Mladé Boleslavi na hostování, vrátil jste se do Plzně v lepší pozici, než jakou jste tu měl před tím?Na to se těžko odpovídá. V Mladé Boleslavi se mi dařilo, trochu jsem čekal, že tam zůstanu, ale musel jsem se vrátit. Samozřejmě se vám hraje líp, když vás trenér podrží a máte jeho důvěru. Pochopitelně to musí být podložené kvalitními výkony a já doufám, že mu jeho důvěru splatím a moje výkony se budou zlepšovat zápas od zápasu. V žádném mužstvu není lehké naskočit do sestavy, když kluci spolu hrají tři, čtyři nebo i pět let. Jakmile přijde někdo nový, ten automatismus se naruší. Chvíli mi bude trvat, abych než se sehraji se všemi kluky. I když je dlouho znám, tak jsem tady toho moc neodehrál a doufám, že se to bude neustále zlepšovat.

Diriguje vás František Rajtoral, který mohl s Milanem Petrželou hrát naslepo?Na akcích spolu bydlíme na pokoji. Často se ho ptám, kam mám nabíhat, jak to po mě chce. František má v Plzni odehráno v  posledních třech sezónách hodně zápasů. Já se mu snažím podřídit a plnit to, co mi řekne on nebo další kluci, aby to fungovalo.