Rubriky:

1. liga

Do sestavy se trenérovi nevešel, nakonec mu ale Vošahlík zachraňoval život

31. července 2012 13:36 - Praha

Stal se nejvýraznější prázdninovou akvizicí pražské Slavie, přesto se Jan Vošahlík trenérovi Radovi v úvodním ligovém duelu proti Jihlavě do základní sestavy nevešel. Až za zdánlivě beznadějného stavu 0:3 ho poslal na trávník a exjablonecký fotbalista si zahrál na spasitele, neboť dvěma góly pomohl Slavii nakonec zachránit alespoň remízu.

 

Milan Malíček, Právo

Trenér Rada přiznal, že se o něho v prvním hororovém poločase pokoušely mdloby a při třech jihlavských úderech mu dokonce musel na lavičce pomáhat lékař. Vy jste mu vlastně zachránil dvěma trefami život...

Já ho raději ani nesledoval, protože ani mně nebylo na střídačce dvakrát dobře.

Také na vás šly mdloby?

Ale z toho, jak laxně jsme v první půli hráli a Jihlavě vedení doslova nabídli. Třikrát vystřelila na bránu a dala tři góly, což by se stávat rozhodně nemělo.

Z toho, že jste se nevešel do základní sestavy, jste rozčarovaný nebyl?

Já jsem hlavně šťastný, že jsem ve Slavii. Po odchodu z Jablonce mám zase obrovskou chuť do fotbalu a chci tady podávat co nejlepší výkony.

Hned v premiéře se vám to povedlo. Přišel jste na hřiště ve druhé půli, hru oživil a nakonec se dvěma góly postaral i o remízu. To vás tak motivoval exjablonecký trenér Komňacký na lavičce jihlavského nováčka?

Je kuriózní, že jsem dal dva góly právě trenérovi, pod nímž jsem hrál poslední tři roky. Snad jsem mu dokázal, že bylo chybou, když jsem v Jablonci nehrál.

K první trefě vám pomohlo i zaváhání jihlavského gólmana Blažka, který si po zápase vyčítal, že vaši střelu měl krýt...

Nevím, Blažkovu reakci hodnotit nemohu. Chtěl jsem poslat míč k přední tyči a to se mi povedlo. Stejně jako jsem ho procpal do sítě v poslední minutě poté, co Kisel balón vracel a Škoda ho prodlužoval. Vrhl jsem se po míči a rybičkou se postaral o vyrovnání.

Ve zdánlivě ztraceném zápase, v němž jste ještě dvacet minut před koncem prohrávali tříbrankovým rozdílem, jste nakonec zachránili remízu a určitě si zvedli sebevědomí...

K remíze nám hodně pomohli fanoušci. Ani za stavu 0:3 to nezabalili, neustále nás povzbuzovali a hnali dopředu. Před takovým publikem se hraje úplně jinak, takže jsme si dokázali, že ani při třígólovém manku není utkání ztracené. Škoda, že se nehrálo ještě alespoň pět minut, protože věřím, že bychom vstřelili i čtvrtou branku a nakonec vyhráli.

Nakonec jste ale byli určitě i za remízu rádi...

Bod jsme sice získali, ale zároveň dva ztratili, takže musíme manko z domácího hřiště vynahradit importem z Ostravy hned v příštím kole. Byl jsem se na Baník podívat v pátek, když hrál v Jablonci, a mělo by se nám to povést. Už proto, že Jihlava hrála v Edenu mnohem lépe, než Ostrava v ligovém prologu na severu Čech.

Myslíte, že jste si dvěma góly řekl o místo v základní sestavě?

Bude záležet na trenérovi a na taktice, s níž do zápasu půjdeme. Ale já fakt nejsem nijak rozladěný z toho, že ve Slavii začínám jako náhradník.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..