Šural svým hattrickem spasil mistrovský Liberec, Baník remizoval se Slavií

Pekelné tempo zápasů nabrali v posledních dnech obhájci titulu. Z Kluže si fotbalisté Liberce přivezli těsnou porážku 0:1, a tak mohou doufat v postup do play-off kvalifikace Ligy mistrů. Doma se však i bez indisponovaného Jiřího Štajnera museli soustředit na Gambrinus ligu, ve 2. kole doma díky hattricku Šurala porazili Duklu 3:2. Ve druhém sobotním duelu Baník Ostrava remizoval v dramatickém duelu se Slavií 2:2.

Jaromír Zmrhal ze Slavie (vlevo) v souboji s Davorem Kukecem z Baníku.

Obhájce titulu stihla velká pohroma. Těsně před zápasem s Duklou se zjistilo, že liberecký lídr Jiří Štajner prodělal lehkou plicní embolii. Šestatřicetiletý záložník musel do nemocnice a podle klubového lékaře Pavla Buchvalda se Štajner bude léčit přibližně tři měsíce!

První poločas naznačil, že řadou zranění poznamenaný Slovan čeká těžká obhajoba. Skóre totiž otevřel hostující Hašek, v úvodu sezóny nečekaný střelec Dukly.

Po přestávce se pak strhla gólová přestřelka. Šural rychle vyrovnal, na jeho trefu však odpověděl z přímého kopu Malý. Dukla se z vedení radovala necelých deset minut, podruhé vyrovnal znovu Šural. Tento hráč se nakonec stal největším hrdinou zápasu – deset minut před koncem završil hattrick a rozhodl o výhře favorita. Hosté navíc dohrávali bez vyloučeného Malého.

Netradiční předehru měl zápas Ostravy se Slavií. Na Bazalech se včas nechytil nově položený trávník a stadión ve Vítkovicích ligové parametry momentálně nesplňuje. Baník tedy zkoušel utkání odložit, což nadzvedlo nového kouč sešívaných Petra Radu. Nakonec se hraje podle původního plánu na Bazalech, panovaly však obavy, jak čerstvý trávník poznamená zátěž.

Na góly se dlouho nečekalo. Rychlou akci Slavie zakončil v 17. minutě mazák Kisel, o tři minuty později však srovnal Kukec. Ve druhém poločase Baník obrat skóre dokonal, po střele Milosavljeva si Nitrianský v tísni nadvakrát srazil míč do vlastní sítě... První výhry v sezóně se však nakonec nedočkal ani jeden ze soupeřů. Nitrianský zamířil po standardce tentokrát do správné sítě a stanovil konečnou remízu 2:2.