Rubriky:

1. liga

Kapitán Horváth chtěl víc, Plzni ovšem scházel v Jihlavě důraz

6. srpna 2012 18:27 - Jihlava

Hodně rozpačitě přijali plzeňští fotbalisté remízu 1:1 na hřišti nováčka Gambrinus ligy v Jihlavě. „Určitě jsme chtěli na Vysočině uhrát víc,“ přiznal kapitán západočeského celku Pavel Horváth.

 

Milan Malíček, Právo

Optická převaha jeho týmu k vítězství nad nadšeně bojujícími domácími však nevedla. „Měli jsme míč mnohem častěji v držení, ale bohužel jsme nedokázali střelecké příležitosti zrealizovat," litoval.

Předchozí zápasy v Evropské lize s gruzínským Rustavi a v Chorzowě či zahajovací duel v nejvyšší soutěži s Hradcem Králové Plzeňští dovedli k výhře. „V Jihlavě se nám to bohužel nepovedlo. Za tamní celek nastupuje řada šikovných fotbalistů, které diriguje Venca Koloušek, jenž je pořád velkým hráčem. Kdybychom však v soupeřově šestnáctce prokázali víc důrazu, mohli jsme uspět i v Jihlavě," mínil Horváth.

Výkon Jihlavy ocenil také plzeňský trenér Pavel Vrba. „Nebudu tvrdit, že jsme body ztratili, protože domácí zahráli velmi dobře. Počínali si nesmírně organizovaně v defenzívě a neustále hrozili rychlými brejky. Teprve na konci sezóny se ukáže, jak důležitý bodík jsme tady získali," uvažoval.

Jihlava příjemným oživením ligy

Vrba mínil, že by Jihlavští nemuseli zdaleka usilovat jen o záchranu. „Pokud jim dosavadní euforie vydrží, mohli by být příjemným oživením letošního ligového ročníku," předpověděl.

Přestože mají Plzeňští v úvodu sezóny náročný program, únavu nepociťují. „Vždyť jsme měli v závěru zápasu víc sil než Jihlava," tvrdil Horváth. Vyměnit duely v evropském poháru za zápas na hřišti ligového nováčka nebyl prý pro Západočechy žádný velký šok. „Vždyť v Jihlavě byl plný stadión a atmosféra byla taky perfektní," cenil si špílmachr Plzně.

Jeho celek mohl dopadnout v Jihlavě ještě hůř, kdyby rozhodčí byli pozornější při vyrovnávací brance Daniela Koláře, který dorážel balón do sítě evidentně z ofsajdové pozice. „Od toho, aby to posoudili, jsou rozhodčí. Pokud jsem byl v ofsajdu, gól neměl samozřejmě platit," uznal reprezentační středopolař. „Jihlavští už v prvním kole na Slavii prokázali, jak jsou silní v přechodu do protiútoku, a proti nám to potvrdili," stačil si všimnout.

čfo, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..